Co jsme prožili


ZIMNÍ TVOŘENÍ

Tvořili jsme sněhuláky i ptáčky v budce. Využili jsme vodových a temperových barev. Pracovali jsme s vatou, semínky, solí,... Rozvíjeli jsme jemnou motoriku a také, jak pracovat s netradičním materiálem.


SNĚŽÍ, SNĚŽÍ, MRÁZ KOLEM BĚŽÍ

I v zimě využíváme naši školní zahradu. Máme radost, když napadne sníh a děti mohou dovádět ve sněhu. Užíváme si zimní radovánky.


MIKULÁŠ

V pátek 4.12. k nám přišel Mikuláš s čertem a andělem. Přinesli nám bohatou nadílku. Zazpívali jsme jim písničku a zarecitovali básničku. Byl to krásný a nezapomenutelný zážitek.


CVIČÍME

Pohybová aktivita je velmi důležitá, proto každý den zařazujeme krátké nebo dlouhé cvičení. Využíváme barevné šátky, obruče, míčky,... a nyní jsme si vypůjčili molitanové náčiní a trampolíny.

Děti se velmi těšily a užily si to.


ZAMYKÁME PODZIMNÍ ZAHRADU

Zamykali jsme zlatým klíčkem naši velkou zahradu. Celá příroda se chystá k zimnímu spánku a kdo jí pomáhá? No přece děti z Broučků. 

Vyráběli jsme chaloupky pro broučky, které jsme rozvěsili venku na keř. Dělali jsme i ježky z brambor, které jsme následně uložili a zahrabali do listí a zazpívali jim písničku ,,Ježku, jdi už spát."


HRAJEME SI S KAMARÁDY

Mateřská školka je pro děti skvělým místem, kde si získají nové kamarády. Rozvíjíme jejich vztahy a hru, učíme je vzájemnému respektování se,... ,,Toto je můj kamarád, toho mám tak rád."


UČÍME SE STOLOVAT

Správně držet lžíci, nůž a vidličku, naučíme se za chviličku.


DRAMATIZACE POHÁDKY O VELIKÉ ŘEPĚ

S dětmi jsme si zahrály pohádku O veliké řepě. Rozdělili jsme role, oblékli kostýmy a pohádka mohla začít. Byla to velká zábava. Nejen, že jsme se naučili novou pohádku, ale procvičili jsme i slovní zásobu. VE ŠKOLCE SLAVÍME KAMARÁDOVI NAROZENINY

Honzík má narozeniny, my máme přání jediný...štěstí, zdraví...HLAVNĚ TO ZDRAVÍ. 

Děti ve školce popřály našemu Honzíkovi k narozeninám. Přání byla moc hezká.


ODPOLEDNÍ POBYT VENKU

Na naší krásné školní zahradě, využíváme posledního podzimního sluníčka. Hrajeme si na trávníku, průlezkách i v zahradním domečku. Děti jsou venku moc rády.