Co jsme prožili

Naše nová letní učebna... 

Slavili jsme Den dětí. Pro děti byla připravena stanoviště, kde plnily připravené úkoly. Jako odměnu za účast dostaly balíček a pochvalný list.

Po delší době naše školka zase ožila. Jarní dny trávíme na školní zahradě.

Celá fotogalerie ke stažení na Rajčeti. Fotky budou během léta smazány.

Dřevěná magnetická stavebnice je úžasná nejen díky svému jednoduchému provedení, ale děti u ní zažijí spoustu zábavy, naučí se spolupráci a rozvíjí jemnou motoriku. Díky návodu, kterému se učí porozumět si postaví nejrůznější stavby a nebo rozvíjí vlastní fantazii.

Divadelní představení O Sněhurce.

I takto se baví naše děti...

Pečeme dortíky z kinetického písku...

Čím budu, až vyrostu... 

v těchto dnes si hrajeme na profese, se kterými se setkáváme v každodenním životě. Ať je to na prodavače, pekaře, prodavače, popeláře či lékaře:-)

Dne 10.2.2020 jsme ve spolupráci se studentkami pedagogické školy uspořádali dětský karneval. Děti čekaly soutěže, mini disko a přehlídka kostýmů. Všem to moc slušelo :-)

Dne 7.2.2020 zahrál pedagogický sbor naší školky dětem maňáskové divadýlko. Tentokrát pod názvem " Pohádky o zvířátkách" .

Pravidelné cvičení - překážková dráha.

V dalším bloku zubní školičky si děti vyzkoušely, jak si správně čistit zoubky.

Při pobytu venku máme možnost pozorovat zvířátka, která navštěvují naši zahradu. Ať už jsou to dva zajíčci, kočička nebo sýkorky a vrabci, kterým cestou nasypeme do krmítka.

Kolektivní hry na nedalekém hřišti. 

Tři králové...

Během pobytu venku využíváme i nedaleké hřiště.

Děkujeme všem našim dětem a jejich rodičům za účast na vánoční besídce. Děti byly úžasné, rodiče dojati, společně jsme si vyrobili vánoční svícny a chvíli poseděli. Paní učitelky z Broučků přejí všem krásné prožití vánočních svátků a do nového roku spoustu splněných přání. 

Divadelní představení studentek SPgŠ. 

Poslední týden před Vánočními prázdninami si studentky střední pedagogické školy připravily pro naše děti dvě divadelní představení. Jedno pojednávalo o narození Ježíška a druhé bylo o paní Zimě. Už teď se všichni těší na další představení.  

Zubní školička.

Mikuláš u broučků.

Rozsvícení vánočního stromečku.

2. prosince jsme společně s dětmi a jejich rodiči zahájili advent a rozsvítili si vánoční stromeček na školní zahradě. Děti z pěveckého kroužku Hanácké šponti spolu s pedagogickým sborem MŠ zazpívaly koledy a k navození vánoční atmosféry se podával vánoční punč.   


Dopravní hřiště.

Ve spolupráci se základní školou Oskol máme již druhým rokem možnost navštěvovat dopravní hřiště, které sousedí s naší mateřskou školou. Děti se již od útlého věku mají možnost seznámit s dopravním značením a dopravními situacemi. Osvojí si pravidla chování - jako chodci, cyklisti ale i řidiči se naučí sebekázni a opatrnosti na vozovce a to v bezpečném prostředí. K dispozici máme odrážedla pro nejmenší, kola a koloběžky, funkční semafory a dopravní značky.  

Kouzelník TOM.

Tvoření se skřítkem Podzimníčkem.

V úterý 5.11.2019 proběhla ve školce podzimní dílnička na téma skřítek Podzimníček. Ještě než začala samotná dílnička, děti připravily svým rodičům krátké vystoupení, kde jim předvedly, co se doposud ve školce naučily. Po dílničce byla připravena stanoviště, kde děti plnily jednotlivé dovednostní úkoly. Na závěr jako odměna byla mini diskotéka a lampiónový průvod. Děkujeme za hojnou účast :-)

Pouštíme draka.

V letošním školním roce k nám do třídy Broučků dochází na praxi budoucí paní učitelky ze střední pedagogické školy.

Poslední krásné dny na školní zahradě.

Princeznička na bále, poztrácela korále...

dramatizace pohádky, navlékání korálků z přírodnin a malování princezny.

Ochutnávka ovoce a povídání si o tom, proč je ovoce tak prospěšné.

Jak pracujeme...

Školička zubního zdraví

Během školního roku se v šesti blocích potkáme s panem Forejtem, který nám hravou formou ukáže, jak pečovat o naše zoubky.

Hudebně pohybové hry za doprovodu klavíru..

Divadlo Šikulka

V pondělí nás navštívilo divadlo Šikulka, které dětem zahrálo tři pohádky. Moc se nám to líbilo a těšíme se na viděnou. 

Tvoříme..Mrkev, hrášek, brambora,
to je velká lahoda.
Naše tělo napraví,
zelenina pro zdraví.
Papej také ovoce,
má vitamínů nejvíce.


Cvičíme s padákem.

S padákem si děti procvičí barvičky a na závěr se povozí v našem padákovém kolotoči.

Na procházce s pejskem :-)

Nejoblíbenější u dětí je kinetický písek.

Rozvíjí jemnou motoriku a děti si užijí spoustu zábavy.