Košík plný ovoce

V týdnu od 13.9. do 17.9. jsme prozkoumávali podzimní přírodu v Podzámecké zahradě. Děti sbíraly listy, kaštany, žaludy, pozorovaly barevné proměny na listech a keřích. Z nasbíraných plodin jsme si udělali malou výstavku ve třídě. Úlovkem navíc byla barevná peříčka od pana páva.

Ve třídě jsme si povídali o tom, co vše se dělá na podzim na zahrádce. Děti se naučily písničku Měla babka čtyři jabka, doprovodily se na rytmické montessori nástroje a naučily se i taneček ve dvojici. Ten si děti moc užily! Společně jsme pořádně prozkoumali ovoce, zjistili co se nachází uvnitř. Děti si také vyzkoušely určování ovoce podle chuti se zavázanýma očima. Pomocí prvků Montessori děti spočítaly množsví jablíček a hrušek, poskládaly nová slova, porovnávaly čeho je více - méně, co je malé - větší - největší.

Jablka a hrušky si děti podle vlastního výberu i namalovaly. Mladší děti použily techniku tupování, starší malovaly štěcem a na kontury požili černou tuš a obrázky doplnily otisky listů. Děti si vyzkoušely i modelování ovoce z plastelíny. Šlo jim to moc dobře.

Udělali jsme si procházku kolem řeky, posbírali indiánská rajčátka na našem záhonku a s chutí si je dali k odpolední svačince. Byl to moc příjemný týden !

dobroty z naší zahádky
dobroty z naší zahádkyCo jsme prožili - Přišel jsem k vám

V uplynulém týdnu od 6.9. do 10.9. se děti seznamovaly s novými kamarády, podílely se na vytváření společných pravidel třídy, postupně se obeznámily se s prostředím třídy, pomůckami, hračkami.

Děti si rovněž osvojovaly  hygienická pravidla i pravidla bezpečného chování ve třídě ,na školní zahradě a na výcházkách mimo areál školky. Ve čtvrtek jsme si všichni udělali výlet k Bagráku. Děti zde prozkoumávaly přírodu pomocí lup, zahrály si několik zábavných her s míčem, sbíraly květiny a užily si krásného dne.

hra s barevným padákem
hra s barevným padákem
stavba pokojíčku se povedla
stavba pokojíčku se povedla
zkoumání broučků na stromě
zkoumání broučků na stromě


Vložte svůj text...