Vítáme Vás na stránkách  třídy
                            U STUDÁNKY 
                              MONTESSORI  

Podzimní stezka

Na naší zahradě byla připravena podzimní stezka s různými úkoly a QR kódy obsahující zvuk nebo písničku.

Když Mikuláš naděluje

Děti každoročně netrpělivě a plní očekávání vyhlíží den, kdy mezi nás do třídy zavítá Mikuláš, anděl a čert. My jsme si těchto nadpřirozených bytostech povídali, vyrobili si vlastní adventní věnec a připravili si písničku, kterou potěšíme Mikuláše a jeho družinu.

Cvičení Dráček

Moje tělo

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o lidském těle. Poskládali jsme kostru člověka, pojmenovali části lidského těla, z hmoty vymodelovali různé druhy zubů, zvládli překážkovou dráhu s cihličkami a trénovali jsme rovnováhu našeho těla.

Cvičení Dráček

Máme za sebou další krásné cvičení v TJ Slavia.

13.11. - 16.11.2023

ZAVÍRÁM, ZAVÍRÁM LES.... 
V tomto tydnu  jsne sics dětmi  povidali o tem, jak se lesní  zvířátka  připravují  na blížící  se zimu, kterým se říká  zimni  spáči. Společně  jsme si zahráli  pohádku  Domeček,  tvořili  koláže  lesa a zvířat,  medvidka a z hliny vyráběli sovičky . Ve středu  jsme společně  šli  na kouzelnické  predstaveni. I když  počasí  příliš  nepřálo,  chodili jsme na naši  zahradu, zjistili jsme , že  v ježčím domečku  se opravdu zabydlel  ježek,  a tak jsme mu jeho příbytek  pěkně  vystlali listím. Taky jsme nasbírali spousta krásných listů na další tvoření.
A ještě  zbylo dost času  na poslední  úklid našeho  záhonku.


 

A také jsme si společně upekli svatomartinské rohlíčky.

Svatý Martin

A ačkoliv se pranostika "Přijede – li Martin na bílém koni, metelice za metelicí se honí" nenaplnila, k nám do mateřské školy svatý Martin na svém koni zavítal. Společně jsme si zazpívali písničku o svatém Martinovi a vydali se s lucerničkami na společnou procházku.

Na svatého Martina, kouřívá se z komína

Ať se to chce nebo nechce věřit, už přichází opět zima. Povídali jsme si o svatém Martinovi, vyráběli jsme podkovičky, okovali koníkovi podkovu, malovali vločky a zhudebnili si příběh o svatém Martinovi.

Cvičení Dráček

Moje smysly - těm  to myslí 

Tento týden nám  uběhl  jako voda v řece.  V pondělí  jsme u nás na zahradě  přivítali  sovy pálené , sýčky, orla, jestřába, kondora, a další  krásné dravce. Dověděli  jsme se spoustu zajímavostí o jejich životě i leteckých a loveckých schopnostech.
Úterý  se neslo ve znamení  Halloweenu. Společně  jsme si užili  hodně  legrace a zábavy i tvoření. 
Na to navázalo  naše  týdenní  těma.   S dětmi  jsme objevovali  jejich smyslové  schopnosti.  Děti  si společně  i samy vyzkoušely schopnosti svého  zraku, sluchu, čichu, chuti a hmatu.  Také  malovaly, stříhaly a lepily. Zatpivali jsme si písničku  o Halloweenenu i o právě  začínajícím  měsíci listopadu. 
V pátek  jsme týden  zakončili  společným  sportovánim .
 

Procházka s ježkem Bodlinkou

Kam se schoval ježek

Snažíme se užít posledních krásných podzimních dnů, na zahradě, ale i ve třídě. 

A popřáli jsme Theoškovi. Všechno nejlepší

Poslední vlaštovka 

 V tomto týdnu jsme popřáli  Rozárce  k narozeninám,  zúčastnili  jsme se instalace  nových  zahonků do naší  zahradě, shlédli  příběh o poslední vlaštovce , malovali podzimni stromy, otiskovali listy, předškoláci  pracovali s biologickou komodou, určovali  barvy pomoci barevné  krabice, počítali a kteslili.  Do keramické  hmoty si otiskly listy podle vlastního  výběru. Také  jsme se naučili  písničku  o vlaštovce a zahráli  si na hudební nástroje. 

Cvičení Dráček

Máme za sebou další cvičení "Dráček" v TJ Slavia Kroměříž.

Podzim v lese

V tomto týdnu jsme pozorovali mikroskopem barevné listy i kůru listnatých stromů, vytvářeli vlastní solné listy, vkládali listy na zvukostrom a listy do koruny stromů. Povídali jsme si o zvířatech, žijících v lese. V závěru týdne jsme se vypravili na podzimní procházku do Podzámecké zahrady. 

Cvičení Dráček

První lekce v TJ Slavia je za námi. Děti si vyzkoušely slalomový běh, protáhly se na trampolíně a projely se v různých dětských dopravních prostředcích.  

Barevný  podzim 
2.10.-6.10.2023
Krásný  týden  ve ktetem děti    malovaly, modelovaly,  společně  si zahrály  pohybovou hru s šátky  na barevné 
listy, naučily  se novou  písničku Pět malých dýni, na procházce se pustily do sbírání  kaštanů a šipků. Další  den zjišťovaly co je uvnitř tajemného pytle,  tvořily  z kaštanů  a  zúčastnily se první  lekce Dráčka. Všichni  jsme si  pak ve středu užili pohodového podzimního  setkání  na naší  zahradě. Za velkou účast i spoustu úžasných domácích dobrot rodičům moc děkujeme!
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤ 
 

Hra s padákem a kaštánkem
Hra s padákem a kaštánkem
Hra se šátky  - barevné  listy
Hra se šátky - barevné listy
Poklady z kouzelného  pytle
Poklady z kouzelného pytle
Koláčky  z kaštanů
Koláčky z kaštanů
Hledání  hub
Hledání hub
Moštování
Moštování

ZÁŘÍ

Podzim na poli

S prvním spadlým lístkem ze stromu jsme začali pozorovat měnící se přírodu na podzim. Povídali jsme si, co se děje na podzim na poli. Společně jsme si ukázali plodiny, které se sklízí právě na podzim. Samozřejmě k podzimu patří i krásná pohádka "O veliké řepě", kterou jsme si zahráli. 

Dopravní výchova s Českým červeným křížem

Na dopravním hřišti pod dohledem zkušených lektorů si děti vyzkoušely, jak se bezpečně pohybovat po silnici a seznámily se s dopravními značkami.

tyden od 18.9. - 22.9.2023
DOBROTY Z PODZIMNÍ  ZAHRÁDKY 
bDíky vstřícnosti  rodičů  se v naší  třídě  sešla spousta podzimního ovoce a zeleniny .Děti lákaly svymi nádhernými  barvami a mnohdy neobvyklými tvary. Společně  jsme plody prozkoumávali  vsemi smysly.  Nejlepší  bylo samozřejmě  ochutnáváni.  Každý  si pak mohl podle sveho výběru namalovat či pomocí  koláže vyrobit obrázek ovoce. Plody ještě využijeme  v příštím tydnu k dalším  aktivitám.

Ve středu  absolvovali naši předškoláci  dopravni lekci s instruktory.

Dále jsme v tomto tydnu oslavili  narozeniny Stellinky a svátek Matouška.  Maminkám  tímto moc děkujeme za milé pozornosti pro děti. Bublifuky i koláč  se setkaly s velkým  úspěchem! 😋 Pestrý týden jsme zakončili  společným  výletem do městského  části  Barbořina. Tady na nás po vydatné  svačince čekala ráda  pohybových i vědomostních aktivit. Počasí  nam přálo  a pobyt v přírodě jsme si hezky užili.😊


 


 
 

Malý objevitel

Předškoláci se každou středu účastní nespací aktivity "Malý objevitel." Věnujeme se předškolní přípravě a práci s Montessori pomůckami. 

Já, ty, my

S příchodem nového školního roku, přišlo mezi nás spoustu nových kamarádů. A protože chceme být všichni kamarádi, starší děti seznámily nové kamarády s pravidly naší třídy. Zkoušeli jsme složit kamaráda z geometrických tvarů, zahráli jsme si hry na elipse a zvládli i překážkovou dráhu. Prozkoumali jsme budovu naší školky i zahradu, kde máme vyvýšený záhon s plodinami, ale i venkovní učebnu, kde se věnujeme manuálním činnostem. 

S dětmi jsme společně oslavili narozeniny našeho kamaráda Tobiáška. Děkujeme za dobroty, na kterých si děti velmi pochutnaly.

týden  4.9. - 8.9. 2023 

Přišel  jsem nezi vás  

V tomto tydnu se dětí  postupné  sezamovaly  mezi  sebou,  učily  se jména  svých  kamarádů a  poznávat  gafickou podobu sveho jména. Seznamovaly se s prostory  třídy  a zahrady, hračkami a pomůckami .
Společně  jsme tancovali, hráli  na ozvučná dířivka a zpívali. Zahrali jsme si hru s barevným  padákem a tajy si namalovali  veselá  sluníčka