Začal podzim, uvařili jsme si bylinkový čaj

Teplé počasí vystřídaly chladnější dny, proto jsme si s dětmi uvařili bylinkový čaj z čerstvých ostružinových lístků, šalvěje, šípků a máty, dětem bylinkový čaj velmi chutnal. Také jsme si povídali o podzimních plodinách a udělali jsem si zdravý kukuřičný popcorn.
PCH

Hry s přírodninami

Ve venkovní učebně si děti ve skupinových činnostech zkusily odlupovat zrníčka kukuřice a skládat je podle obrázku, kaštánky a oříšky lemovaly lesní zvířátka a geometrické tvary. Trhaly červený papír, lepily jeřabiny a obkreslovaly černý bez.
 PCH

Černý bez a jeřabinky si děti dodělaly ve třídě.

Svátek Panny Marie

Panna Maria růžencová měla svátek, tak si děti z jeřabin vyrobily růžence.
PCH.

Účastnili jsme se akce Hasiči

První říjnový den jsme s dětmi navštívili Hanácké náměstí, kde hasiči ke svému výročí uspořádali velkou akci pro děti ze základních a mateřských škol.
Mohli jsme si prohlédnout hasičské auto, hašení a zakládání požáru, útok a zadržení pachatele cvičeným psem nebo také prvky první pomoci.
MV

Polodenní vycházka

Vypravili jsme se na společnou vycházku k řece Moravě, letišti a rybníku Bágráku. Prohlédli jsme si letadla na letišti a pozorovali jsme, jak letadla odlétají a přilétají. Příroda kolem rybníka se nám moc líbila a nalákala nás k dalším výletům.
MV

Netradiční kreslení v zahradní učebně

V zahradní učebně jsme si vyzkoušeli kresbu na černé kostky. Kreslili jsme barevnými voskovkami, a potom jsme si z nich postavili krásnou stavbu.
MV

OVOCE A ZELENINA

Povídali jsme si s dětmi o ovoci a zelenině. Jak je pro nás důležitá, jaké druhy máme. Děti si mohly  čerstvé ovoce a zeleninu osahat, nakrájet, rozlišit zralou, nezralou, hrát s nimi různé hry, vyrobily si je z papíru, počítat...
PCH

Cvičení Dráček

Děti začaly znovu navštěvovat cvičení Dráček v tělocvičně Slavia. Zacvičily si na malé a velké trampolíně, jezdily na motokárách a vyzkoušely pohyb na různých vozítkách. Děti si pěkně zacvičily a těší se, jaké cvičení jim pan trenér příště nachystá.
PCH

Koncert na zahradě

Za dětmi přijel pan muzikant, který dětem zahrál a zazpíval známé i neznámé písničky. Děti si s ním pěkně zazpívaly, opakovaly hudební nástroje, členy rodiny a zvířátka. Malým zpěváčkům se hudební program velmi líbil, panu muzikantovi poděkovaly pěkným potleskem.
PCH


Čmeláčkové odpoledne

Krásné podzimní odpoledne prožili rodiče a děti na akci "uspávání čmeláčků", kde si děti vyrobily svého papírového čmeláčka se kterým po té plnily různé úkoly. Zdolávaly překážkovou dráhu, hledaly papírové kuličky pylu, poskládaly obrázek čmeláka z papíru a ozdobily perníkového čmeláčka. Do něj se s chutí zakously nebo si ho odnesly domů. Čmeláčkům zazpívaly a uložily je k opravdovému čmelínu. Budeme se s dětmi těšit, že si do čmelínu najdou cestu živí čmeláčkové.
PCH

Hry s přírodninami

Na školní zahradu dostaly děti novou pomůcku na hraní. Dřevěné bedýnky, které si samy natřely, jsme naplnily různým přírodním materiálem. Děti se těší, že si do nich nasbírají kaštany, žaludy a další přírodniny.
PCH

Zahradní učebna

Využili jsme naši zahradní učebnu. Vyráběli jsme papírové vlaštovky a povídali jsme si o jejich chystaném odletu do teplých krajin.
MV

Jsme všichni kamarádi a máme se rádi

Z červeného papíru a vlny si děti vyrobily srdíčko a během hry ho předaly kamarádovi.
PCH

Natírání bedýnek

Ve venkovní učebně si děti vyzkoušely pracovat se štětcem jako dospělý "natěrač".  Natíraly bedýnky, barvou vhodnou pro dětské hračky, do kterých si na školní zahradě dáme různé druhy přírodnin. Činnost se jim velmi líbila a těší se, jak si s přírodninami budou hrát.
PCH

Podzámecká zahrada

Pěkné počasí nás motivovalo k polodenní vycházce do Podzámecké zahrady objevovat odlehlé kouty. Na méně známých místech jsme si zasportovali pohybovými a závodivými hrami. Návštěvu zvířátek jsme nemohli vynechat. 
PCH


Nový školní rok jsme společně zahájili pohádkou Boudo budko s novými maňásky.