Co jsme prožili .. 

Prozkoumávačka na zahradě

Jednoho dne jsme se vydali na školní zahradu, protože bylo krásné počasí právě jako stvořené pro prozkoumávačku. Ve školce jsme si s dětmi popovídali, co je na jednotlivých obrázkách znázorněné a nějaké malé informace o daných věcech či zvířátkách. Poté jsme se je vydali hledat na naši zahrádku. Děti měly celý prostor školní zahrady na to, aby našly vše, co je na papíře a když to našly, ukázaly to paní učitelce a zakroužkovaly na prozkoumávacím listu. Děti to velice bavilo, chtěly poté hledat další a další věci a také vymýšlely i ony věci ke hledání pro ostatní. :-)

Stíny

Na zahrádce si můžeme hrát, ale i tvořit. Vzali jsme si na pomoc malá plastová zvířátka, papíry a pastelky. Nasměrovali jsme si to tak, aby nám na zvířátko svítilo sluníčko a malovali jsme stíny zvířátek. Byla to zábava !  :-) 

Hrajeme si na balkóně

Když není venku uplně krásně, jdeme s dětmi alespoň na čerstvý vzduch si hrát na náš balkón. 

Taky na něm ráno chodíme na svačinku. Hned nám víc chutná ! :-) 

Den dětí

S dětmi jsme 2. 6. oslavili Den dětí na naší zahradě. Počasí nám přálo a mohli jsme se vydat s kamarádkama beruškama do říše pohádek a plnit všelijaké úkoly. U krtečka jsme zdolávali závodní dráhu na odrážedlech mezi kuželama. U víly Amálky jsme házeli kroužkama (věnečkama) na kužel. U boba a bobka jsme přeskákali dráhu různými směry a u Broučků jsme si vzali na pomoc letadlo (přeci jen děti nemají křídla, tak jsme si museli nějak poradit) a prolétávali jsme mezi stromy dle vyznačených fáborek. Nakonec jsme se dozvěděli, že zde dávní Indiáni ukryli poklad, tak jsme se jej vydali hledat. Netrvalo nám to moc dlouho a poklad jsme úspěšně našli a taky se o něj spravedlivě rozdělili. Za splnění úkolů jsme dostali medaile a k tomu všemu jsme si zatančili na známé dětské písničky. No ale pozor! Ve školce jsme Den dětí zakončili kouskem výborné zmrzliny, kterou nám hodná paní kuchařka nachystala do mističek. Moc jsme si to všichni užili :-) 

Svačíme na čerstvém vzduchu ! 

Velice rádi chodíme svačit na balkon. Máme vždy čistě umyté stolečky, podlahu a moc se nám to líbí.

Dokonce tam máme i koutek na sezení či ležení, na kterém si povídáme popřípadě hrajeme, když venku není hezké počasí, ale chceme být na čerstvém vzduchu.:-) 

S kamarády ve školičce

Po delší době opět spolu v naší školce. Užíváme si pěkného počasí na školní zahradě. Jízdy na odrážedlech, hrabání trávy, využíváme herní prvky - skluzavka, houpačka, pohyblivý most, hrajeme si na písku, běháme v trávě a hledáme různé broučky. 

Vycházka

S dětma rádi chodíme na vycházky kolem Moravy. A když nám děti s rodiči z domu přinesou nějaké pečivo pro kačenky, tak je s velkým nadšením krmíme. 

KK

Divadlo

27.2 za náma přijelo divadlo. Pohádku o Sněhurce některé děti znaly, ale v tomhle maňáskovém provedení se nám moc líbila. Děti mohly během představení s maňásky komunikovat a tak celý příběh sledovaly s nadšením až do konce. Děkujeme 

KK

Karneval v MŠ

V pátek 21. 2 jsme v naší školce měli karneval. Děvčátka se proměnila v princezny, víly či zvířátka a chlapci v superhrdiny, rytíře či policajty. Nejdříve jsme se sešli všichni ve třídě cvrčků, kde proběhl rej a představení jednotlivých masek. Poté jsme se vydali dolů do naší třídy a tam si zasoutěžili. Děti si vyzkoušely ve dvojičkách tancovat s nafukovacím balónkem tak, aby jim nespadl na zem, poté nakrmili koblížkama klauna, přenesli vajíčko kukačce do hnízdečka či se museli po zastavení hudby dostat do svého domečku. Dětem i paní učitelkám se karneval moc líbil a už teď se těšíme na příští. 

KK

Dbáme na správnou hygienu. 

To jsou ruce, to jsou dlaně,
mýdlo s vodou patří na ně.
Po mýdle dobré jídlo
a po jídle zase mýdlo
.

KK

Pozorujeme

S dětma jsme si do nafukovacích balónků schovali různé třpytky, knoflíčky, kamínky, zalili vodou a dali zmrazit do mrazáku. Druhý den jsme si zmrzlé ,,kouzelné vajíčka" vyndali z balonků a pozorovali tání / rozmrazování tím, že jsme vajíčka zahřívali. Dětem se to moc líbilo.

KK

Divadlo

V pátek 7. 2 nás paní učitelky z Broučků a Montessori 2 pozvaly na divadelní představení - pohádky o zvířátkách. Dětem zahrály pohádku O koťátku, které zapomnělo mňoukat, O zajíčkovi a také O koblížkovi. Děti byly nadšené a děkujeme za krásné představení proložené také známými písničkami.

KK

Zubní školička

5. 2. nás opět navštívil pan Forejt se svou zubní školičkou. Hravou formou a příběhem o opičákovi Toníkovi děti seznamoval s tím, že pokud nechodíme k panu zubaři a jíme moc sladkého, tak nás mohou zoubky bolet. Poté si taky se zubními kartáčky děti procvičovaly správné čištění všech místeček zoubků. Bylo to příjemné dopoledne a děti byly nadšené.

KK


S dětma chodíme na vycházky i k nedalekému kopci. Děti na něm trénují chůzi na nerovném terénu, do kopce, z kopce a také velice rády hrají Škatule, škatule, hýbejte se. Využíváme k tomu krásný prostor mezi stromy.

KK

Venku to na sníh  zatím nevypadá, tak jsme dětem pro radost alespoň sníh s Elzou a Olafem přikouzlili k nám do školky.


KK


Přejeme Vám s dětmi krásné vánoční svátky, hodně Božího požehnání a do nového roku jenom to nejlepší.Pohádka

V pondělí 16. 12. studentky ze střední pedagogické školy připravily pro děti divadelní představení o paní zimě. Dětem se pohádka moc líbila.

KK

Vycházka

Ve čtvrtek 12.12 jsme se vydali na vycházku k Ježíškově poště. S dětmi jsme si ráno povídaly, co by si od Ježíška přály. Pod obloukovou bránou si děti mohly zazvonit na zvon, v domě kultury jsme shlédli krásně ozdobené stromky a zastavili jsme se také  u zmiňované Ježíškovy pošty.


KK

Mikuláš 

5.12 k nám do školičky přišel sv. Mikuláš i se svou družinou. Měl při sobě dva krásné andílky a během čtení ze své knihy se přišel na děti podívat i čertík. Odešel ale s nepořízenou - zjistil totiž, že my ve školce máme jen samé hodné dětičky. Děti z obou tříd společně zazpívali a zarecitovali a za to jim Mikuláš s andílky dal balíček s odměnou. Společně jsme se pomodlili a celá družina odešla s tím, že se na nás za rok opět budou těšit a dívat se na nás z nebíčka, jak nám děti dělají samou radost.


KK

Zpívání u stromečku

V pondělí 2. 12. 2019 děti společně s paní učitelkami zazpívali a zatančili u rozsvěcování vánočního stromečku na zahradě MŠ 3766. Zazněly tradiční vánoční koledy jako například Veselé vánoční hody nebo Štědrý večer nastal, ale také krásná píseň z vánoční pohádky Tři oříšky pro popelku. K dispozici byl také dětský i dospělý punč a naladili jsme tak společně atmosféru na blížící se Vánoce.


KK

Procházka kolem Moravy

S dětma jsme se byli projít kolem řeky Moravy. Pozorovali jsme kačenky na řece, jak plavou a papají kousky pečiva, které jim lidé házeli do vody. Prošli jsme se po nově zrekonstruované lávce, kolem které jsme chodívali, když se spravovala a moc se nám to líbilo. Po cestě jsme pozorovali letadlo, které letělo nad námi, barevné lístečky, nebo třeba ploštice, které se vyhřívaly na sluníčku na kůře stromu. Dětem i paní učitelkám se vycházka moc líbila, počasí nám přálo a určitě se tama budeme procházet častěji.

KK

Máme rádi cvičení a opičí dráhy

Kouzlíme duhu

Zubní školička

9. 10. jsme se v MŠ s dětmi učili správné hygieně zubního chrupu. Přijel za námi velice sympatický pan Zdeněk Forejt, který dětem hravou formou přiblížil, jak se správně starat o zoubky. Děti byly zaujaté, moc se jim to líbilo a na další návštěvu se moc těšíme.

KK

Jablíčkové odpoledne 

V úterý 24. 9. jsme na školní zahradě uspořádali jablíčkové odpoledne s rodiči. Děti si mohly otiskat jablíčka do vybarveného košíčku, malovat barvičkami na sklo, zdolat překážkovou dráhu s jablíčky, sbírat jablíčka do košíčku a další jiné aktivitky. Taky děkujeme všem maminkám a tatínkům za upečení výborných jablíčkových štrůdlů . Akce se vydařila, počasí nám přálo a bylo to příjemně strávené odpoledne.

KK

Učíme se chodit ve dvojicích

Na procházky s námi chodí i náš kamarád pejsek. Děti se tak učí chodit pěkně ve dvojicích a navíc to vypadá opravdu roztomile. :-)

KK

Návštěva v naší školce

V úterý 3. 9. nás přišel do naší školky navštívit otec Josef Lambor, který nám přišel dát požehnání do nového školního roku. Setkání s ním bylo velice příjemné a hezké. Děti sdělily své radosti a hezky si s panem farářem popovídaly. Moc děkujeme za milou návštěvu a určitě se zase brzy potkáme. 

KK