Co jsme prožili .. 

JMÉNO A HESLO K FOTKÁM NA https://www.rajce.idnes.cz  SI VYŽÁDEJTE U PANÍ UČITELEK. :-)

Slavíme

Ve čtvrtek 15. 10 jsme slavili svátek Terezky. Popřáli jsme jí mnoho štěstí, zdraví a Božího požehnání. Pěkně jsme to ve školičce oslavili. 

Tereza je poetickým jménem, které své nositelce dává do vínku i neobyčejné charisma. Dle významu svého jména je totiž Tereza takřka mořskou pannou, má v sobě průzračné moře i žár horkého slunce, navíc může být pro své okolí doslova záštitou a ochránkyní. 

O veliké řepě

S dětma jsme si zahráli pohádku O veliké řepě. Nejdříve to paní učitelka dětem zahrála jako maňáskové divadlo. Poté si děti dali čepičky a převlékly se za jednotlivé postavy. Nasmáli jsme se a moc nás to bavilo. Děti pohádku chtěly hrát každý den.
Také jsme si červenou řepou nabarvili namalovanou řepu a skládali postupně postavy tak, jak šly v pohádce za sebou.

KK

Ovoce a zelenina

Dva týdny jsme si užívali téma Ovoce a zelenina. Využili jsme vesměs všechny smysly - pozorovali jsme očičkama, ohmatávali, užívali si vůni a samozřejmě ochutnávali - to nás bavilo úplně nejvíce ! 
Zahráli jsme si příslušné hry a to, že ovoce a zelenina obsahuje hodně vitamínů, už víme, ale dozvěděli jsme se také nové a užitečné informace.
 

KK

Tvoříme

Jsme šikovné dětičky, máme kreativní ručičky.  Tentokrát jsme se věnovali ovoci a zelenině. Bublinkovou fólií jsme dělali jablíčka a hruštičky. Mňam, vypadají k nakousnutí. 
Z našich obtisknutých nožiček vznikly mrkvičky. Červenou nastrouhanou řepou jsme malovali řepu na papíře a podle pohádky, kterou jsme si hráli, jsme lepili postavy z pohádky O veliké řepě za sebou tak, jak řepu tahali. 

KK

Padák

Opět jsme vytáhli náš oblíbený padák. Nás to prostě bavíí ! 
Tentokrát jsme si zahráli na větřík - zkoušeli jsme mírný,lehounký, poté silnější a nakonec pořádnou fujavici. Padák se přeměnil ve střechu domečku a děti pod ním probíhaly, podlézaly. Běhali jsme ke středu padáku dle pokynů - holčičky, kluci a vždy u středu děti čekal nějaký úkol a samozřejmě jsme poznávali a upevňovali základní barvičky. 

KK

Slavííme

5. 10 jsme slavili svátek Elišky a narozeniny Filípka.  S dětma jsme jim popřáli písničkou a poté i někteří své osobní přání s podáním ruky. 

Ženské křestní jméno Eliška nebo jeho zkrácená varianta Elza pochází z hebrejštiny. Vzniklo zřejmě z hebrejského jména Elíšéwah, které se překládá jako "Bůh je má přísada" či "přísahám na svého Boha".  

KK

Divadlo

Ve středu 30. 9. 2020 k nám do MŠ přijelo divadlo. Viděli jsme celkem tři pohádky, které se týkaly hlavně zdraví, zdravého jídla a předcházení nemocem. Děti to velice nadchlo a budeme se těšit zase příště. 

KK

Podzimní pečení

S dětmi jsme si upekli jablíčkové koláčky. Každý si pomocí hrníčku udělal z těsta kolečko, do kterého zabalil kostičku jablíčka obalenou ve skořici. Poté jsme to dali péct a provonělo nám to celou třídu. Děti z toho měly obrovskou radost ! Nejlepší na tom ale bylo to ochutnávání :-) 

KK

Zpíváme

Učíme se písničku Vzal si mrak a hrajeme na orffovy hudební nástroje. Krásně nám to doprovodilo zpěv a moc jsme si to užili. 

KK

Tvoříme

Ve školce nejraději tvoříme. Baví nás hrát si s barvičkama, malovat, stříhat, lepit a cokoli vyrábět. Tentokrát jsme barvili lístečky podzimníma barvama a obtiskávali na papír. Na ten jsme poté namalovali hříbek a pomocí krepového papíru (ze kterého jsme si udělali kuličky) jsme vylepili vnitřek hříbku. Byla to zábava.

KK

Cvičíme a hrajeme si ve školičce

Máme v oblibě hry s padákem. Procvičujeme si s ním například barvičky pomocí básničky : Všechny barvy dobře znám, na kterou si stoupnout mám? (místo stoupnutí říkáme také sednout, dřepnout, kleknout, lehnout, atd..). 
Nebo v něm rádi kutálíme míč : Koulelo se koulelo, červené jablíčko. 

Také vozíme jednoho kamaráda uprostřed jako v kolotoči a nebo mu děláme vlny, aby se cítil jako na moři. Opravdu s ním jde hrát spousta her a paní učitelka vždy příjde s nějakou novou, která nás moc, moc baví. 

KK

Slavííme

11. 9 má v kalendáři napsané své jméno Denisa. A i my ve školičce máme jednu kamarádku Denisku, která nám přinesla nějaké dobroty. Krásně jsme jí všichni popřáli ať má hodně kamarádů a ať se má s maminku i tatínkem dobře. 

Jméno Denisa pochází z řečtiny. Jméno vzniklo jako odvozenina řeckého jména Dionýsos, který byl bohem vína. Překládá se pak jako ,,božské dítě". 

KK

Milá návštěva

Do školičky nás přišel ve středu 2. září navštívit otec Josef Lambor, aby nám dal požehnání do nového školního roku. Vždy se na jeho návštěvu těšíme a letos tomu nebylo jinak. 

KK

Hrajeme si s novými kamarády

V září mezi nás do školky vždy příjdou noví kamarádi a my jim vše ukazujeme a seznamujeme se s nimi. Tady jsme si hráli na naší školkové zahrádce. Jezdili jsme na odrážedlech, motorečkách, koloběžkách, hrabali a nabírali jsme hlínu a zasypávaly stromečky, jezdili s autíčkama a kočárkama. Počasí nám přálo, a tak jsme venku mohli strávit hodně času.

KK

Pomáháme si

Vrhli jsme se na úklid chodníčků u nás na školní zahradě, abychom je měli čisté a mohli na nich jezdit na odrážedlech nebo koloběžkách. 


KK