Dopravní hřiště

Jme moc rádi, že jsme se mohli účastnit preventivního projektu Dopraváček. Děti si opakovaly pravidla silničního provozu, správné nasazení přilby, jezdily na koloběžkách mezi značkami a semafory. Dostaly barevné samolepky na oblečení, díky kterým budou ve tmě dobře viděni .

Dravci

Do školky nás přijeli navštívit sokolníci s dravými ptáky. Děti se dozvěděly zajímavé informace o ptácích, viděly malé i velké dravce.

Kaštany

Děti si vyzkoušely, jak je příjemné chodit v kaštanech. Trénovaly hrubou motoriku, rovnováhu a posilovaly nožní klenbu.

Podzimní plody

Děti si ve třídě mohly vyzkoušet různé činnosti s podzimními plody, které podporují logické myšlení. Sestavovaly kaštany různými způsoby, navlékaly je na provázek, skládaly z nich obrázky, třídily je spolu s oříšky a kamínky.
PCH

Loupaly kukuřici a skládaly ji na obrázek.

Z kaštanů, oříšků, kamínků a dřevěných koleček děti skládaly sebe navzájem.

Z papíru si vyrobily stromy s jeřabinami. Pracovaly s různými technikami - obkreslování, barvení barvami, tiskání bramborovým tiskátkem, lepení mačkaných papírových jeřabin.

Také jsme přivítali praktikanty z SPgŠ, tentokrát s námi zkoumali váhu kaštanů a jeřabin
MV

- rozdíl hmotnosti kaštanu a jeřabin, když je hodíme do vody
- když je držíme v sáčku v ruce

-když kaštany a jeřabiny dáme na váhu
-když je pustíme shora na dřevěnou podložku

Cvičení v TJ Slávia - Dráček

Letos poprvé jsme cvičily v TJ Slávia. Všem dětem se cvičení moc líbilo.

Sklízíme zeleninu

Tento týden děti sklidily zbytek zeleniny na vyvýšeném záhonu, kterou zasadily a zasely na jaře. Jarní úrodu jsme již ochutnaly a nyní si děti pochutnají na podzimní sklizni. Záhon vyplely a malým rýčkem poryly a připravily záhon na zimu.

Pečeme zeleninu

Zeleninu, kterou si děti samy vypěstovaly si nakrájely a upekly. Pečené brambory s mrkvičkou a přidanými slunečnicovými semínky dětem velmi chutnaly.

Z papíru si vyrobily hrnec se zeleninovou polévkou.

Různé druhy zeleniny prozkoumaly i pod mikroskopem.

Chvílí napětí bylo, jestli meloun na zahrádce uzrál nebo ne. Dobře to dopadlo, dětem velmi chutnal.

To jsme my CVRČCI

I tento rok nás navštívil otec Josef

Společně si hrajeme a poznáváme se