Co jsme prožili .. 

Vycházka

S dětma rádi chodíme na vycházky kolem Moravy. A když nám děti s rodiči z domu přinesou nějaké pečivo pro kačenky, tak je s velkým nadšením krmíme. 

KK

Divadlo

27.2 za náma přijelo divadlo. Pohádku o Sněhurce některé děti znaly, ale v tomhle maňáskovém provedení se nám moc líbila. Děti mohly během představení s maňásky komunikovat a tak celý příběh sledovaly s nadšením až do konce. Děkujeme 

KK

Karneval v MŠ

V pátek 21. 2 jsme v naší školce měli karneval. Děvčátka se proměnila v princezny, víly či zvířátka a chlapci v superhrdiny, rytíře či policajty. Nejdříve jsme se sešli všichni ve třídě cvrčků, kde proběhl rej a představení jednotlivých masek. Poté jsme se vydali dolů do naší třídy a tam si zasoutěžili. Děti si vyzkoušely ve dvojičkách tancovat s nafukovacím balónkem tak, aby jim nespadl na zem, poté nakrmili koblížkama klauna, přenesli vajíčko kukačce do hnízdečka či se museli po zastavení hudby dostat do svého domečku. Dětem i paní učitelkám se karneval moc líbil a už teď se těšíme na příští. 

KK

Dbáme na správnou hygienu. 

To jsou ruce, to jsou dlaně,
mýdlo s vodou patří na ně.
Po mýdle dobré jídlo
a po jídle zase mýdlo
.

KK

Pozorujeme

S dětma jsme si do nafukovacích balónků schovali různé třpytky, knoflíčky, kamínky, zalili vodou a dali zmrazit do mrazáku. Druhý den jsme si zmrzlé ,,kouzelné vajíčka" vyndali z balonků a pozorovali tání / rozmrazování tím, že jsme vajíčka zahřívali. Dětem se to moc líbilo.

KK

Divadlo

V pátek 7. 2 nás paní učitelky z Broučků a Montessori 2 pozvaly na divadelní představení - pohádky o zvířátkách. Dětem zahrály pohádku O koťátku, které zapomnělo mňoukat, O zajíčkovi a také O koblížkovi. Děti byly nadšené a děkujeme za krásné představení proložené také známými písničkami.

KK

Zubní školička

5. 2. nás opět navštívil pan Forejt se svou zubní školičkou. Hravou formou a příběhem o opičákovi Toníkovi děti seznamoval s tím, že pokud nechodíme k panu zubaři a jíme moc sladkého, tak nás mohou zoubky bolet. Poté si taky se zubními kartáčky děti procvičovaly správné čištění všech místeček zoubků. Bylo to příjemné dopoledne a děti byly nadšené.

KK


S dětma chodíme na vycházky i k nedalekému kopci. Děti na něm trénují chůzi na nerovném terénu, do kopce, z kopce a také velice rády hrají Škatule, škatule, hýbejte se. Využíváme k tomu krásný prostor mezi stromy.

KK

Venku to na sníh  zatím nevypadá, tak jsme dětem pro radost alespoň sníh s Elzou a Olafem přikouzlili k nám do školky.


KK


Přejeme Vám s dětmi krásné vánoční svátky, hodně Božího požehnání a do nového roku jenom to nejlepší.Pohádka

V pondělí 16. 12. studentky ze střední pedagogické školy připravily pro děti divadelní představení o paní zimě. Dětem se pohádka moc líbila.

KK

Vycházka

Ve čtvrtek 12.12 jsme se vydali na vycházku k Ježíškově poště. S dětmi jsme si ráno povídaly, co by si od Ježíška přály. Pod obloukovou bránou si děti mohly zazvonit na zvon, v domě kultury jsme shlédli krásně ozdobené stromky a zastavili jsme se také  u zmiňované Ježíškovy pošty.


KK

Mikuláš 

5.12 k nám do školičky přišel sv. Mikuláš i se svou družinou. Měl při sobě dva krásné andílky a během čtení ze své knihy se přišel na děti podívat i čertík. Odešel ale s nepořízenou - zjistil totiž, že my ve školce máme jen samé hodné dětičky. Děti z obou tříd společně zazpívali a zarecitovali a za to jim Mikuláš s andílky dal balíček s odměnou. Společně jsme se pomodlili a celá družina odešla s tím, že se na nás za rok opět budou těšit a dívat se na nás z nebíčka, jak nám děti dělají samou radost.


KK

Zpívání u stromečku

V pondělí 2. 12. 2019 děti společně s paní učitelkami zazpívali a zatančili u rozsvěcování vánočního stromečku na zahradě MŠ 3766. Zazněly tradiční vánoční koledy jako například Veselé vánoční hody nebo Štědrý večer nastal, ale také krásná píseň z vánoční pohádky Tři oříšky pro popelku. K dispozici byl také dětský i dospělý punč a naladili jsme tak společně atmosféru na blížící se Vánoce.


KK

Procházka kolem Moravy

S dětma jsme se byli projít kolem řeky Moravy. Pozorovali jsme kačenky na řece, jak plavou a papají kousky pečiva, které jim lidé házeli do vody. Prošli jsme se po nově zrekonstruované lávce, kolem které jsme chodívali, když se spravovala a moc se nám to líbilo. Po cestě jsme pozorovali letadlo, které letělo nad námi, barevné lístečky, nebo třeba ploštice, které se vyhřívaly na sluníčku na kůře stromu. Dětem i paní učitelkám se vycházka moc líbila, počasí nám přálo a určitě se tama budeme procházet častěji.

KK

Máme rádi cvičení a opičí dráhy

Kouzlíme duhu

Zubní školička

9. 10. jsme se v MŠ s dětmi učili správné hygieně zubního chrupu. Přijel za námi velice sympatický pan Zdeněk Forejt, který dětem hravou formou přiblížil, jak se správně starat o zoubky. Děti byly zaujaté, moc se jim to líbilo a na další návštěvu se moc těšíme.

KK

Jablíčkové odpoledne 

V úterý 24. 9. jsme na školní zahradě uspořádali jablíčkové odpoledne s rodiči. Děti si mohly otiskat jablíčka do vybarveného košíčku, malovat barvičkami na sklo, zdolat překážkovou dráhu s jablíčky, sbírat jablíčka do košíčku a další jiné aktivitky. Taky děkujeme všem maminkám a tatínkům za upečení výborných jablíčkových štrůdlů . Akce se vydařila, počasí nám přálo a bylo to příjemně strávené odpoledne.

KK

Učíme se chodit ve dvojicích

Na procházky s námi chodí i náš kamarád pejsek. Děti se tak učí chodit pěkně ve dvojicích a navíc to vypadá opravdu roztomile. :-)

KK

Návštěva v naší školce

V úterý 3. 9. nás přišel do naší školky navštívit otec Josef Lambor, který nám přišel dát požehnání do nového školního roku. Setkání s ním bylo velice příjemné a hezké. Děti sdělily své radosti a hezky si s panem farářem popovídaly. Moc děkujeme za milou návštěvu a určitě se zase brzy potkáme. 

KK