Mikuláš

5.12 k nám do školičky přišel sv. Mikuláš i se svou družinou. Měl při sobě dva krásné andílky a během čtení ze své knihy se přišel na děti podívat i čertík. Odešel ale s nepořízenou - zjistil totiž, že my ve školce máme jen samé hodné dětičky. Děti z obou tříd společně zazpívali a zarecitovali a za to jim Mikuláš s andílky dal balíček s odměnou. Společně jsme se pomodlili a celá družina odešla s tím, že se na nás za rok opět budou těšit a dívat se na nás z nebíčka, jak nám děti dělají samou radost.

Zpívání u stromečku

V pondělí 2. 12. 2019 děti společně s paní učitelkami zazpívali a zatančili u rozsvěcování vánočního stromečku na zahradě MŠ 3766. Zazněly tradiční vánoční koledy jako například Veselé vánoční hody nebo Štědrý večer nastal, ale také krásná píseň z vánoční pohádky Tři oříšky pro popelku. K dispozici byl také dětský i dospělý punč a naladili jsme tak společně atmosféru na blížící se Vánoce.

Procházka kolem Moravy

S dětma jsme se byli projít kolem řeky Moravy. Pozorovali jsme kačenky na řece, jak plavou a papají kousky pečiva, které jim lidé házeli do vody. Prošli jsme se po nově zrekonstruované lávce, kolem které jsme chodívali, když se spravovala a moc se nám to líbilo. Po cestě jsme pozorovali letadlo, které letělo nad námi, barevné lístečky, nebo třeba ploštice, které se vyhřívaly na sluníčku na kůře stromu. Dětem i paní učitelkám se vycházka moc líbila, počasí nám přálo a určitě se tama budeme procházet častěji.

KK

Máme rádi cvičení a opičí dráhy

Kouzlíme duhu

Zubní školička

9. 10. jsme se v MŠ s dětmi učili správné hygieně zubního chrupu. Přijel za námi velice sympatický pan Zdeněk Forejt, který dětem hravou formou přiblížil, jak se správně starat o zoubky. Děti byly zaujaté, moc se jim to líbilo a na další návštěvu se moc těšíme.

Jablíčkové odpoledne

V úterý 24. 9. jsme na školní zahradě uspořádali jablíčkové odpoledne s rodiči. Děti si mohly otiskat jablíčka do vybarveného košíčku, malovat barvičkami na sklo, zdolat překážkovou dráhu s jablíčky, sbírat jablíčka do košíčku a další jiné aktivitky. Taky děkujeme všem maminkám a tatínkům za upečení výborných jablíčkových štrůdlů . Akce se vydařila, počasí nám přálo a bylo to příjemně strávené odpoledne.

KK

Učíme se chodit ve dvojicích

Na procházky s námi chodí i náš kamarád pejsek. Děti se tak učí chodit pěkně ve dvojicích a navíc to vypadá opravdu roztomile. :-)

Návštěva v naší školce

V úterý 3. 9. nás přišel do naší školky navštívit otec Josef Lambor, který nám přišel dát požehnání do nového školního roku. Setkání s ním bylo velice příjemné a hezké. Děti sdělily své radosti a hezky si s panem farářem popovídaly. Moc děkujeme za milou návštěvu a určitě se zase brzy potkáme.