Co jsme prožili 

Lanová dráha Dráček

Všechno nejlepší

Den dětí

Výlet ZOO Zlín

Ve středu 29. 5. jsme se společně vydali na výlet do ZOO Zlín. Jeli jsme autobusem, takže už samotná cesta pro děti byla zážitkem. Před procházkou po Zoologické zahradě jsme se posilnili svačinkou ze školky. Poté jsme viděli například žirafy, dravce, zebry, pštrosy, slony v jejich krásném novém výběhu Karibuni, lva s lvicemi, velbloudy, nosorožce, plameňáky a spoustu dalších zvířátek. V restauraci U Koaly děti dostaly párek v rohlíku, na kterém si náramně pochutnaly. Jako třešnička na dortu byla jízda vláčkem, který nás provezl velkou částí ZOO skoro až k našemu autobusu. Po cestě zpět se některé děti vydaly do říše snů a odpočívaly. 

Sklízíme

Společnými silami jsme sklidili úrodu, kterou jsme si zasadili na vyvýšeném záhonku u nás na zahrádce.
Pochutnali jsme si například na ředkvičkách, kedlubnách, jahodách či pažitce, kterou si krájíme na chleba a také si do vody dáváme mátu.

Pokus s duhou, Představení v Kulturním domě, Karaoke dopoledne

Oslavujeme svátky a narozeniny

Dárečky pro maminky a jarní besídka

S dětmi jsme pro maminky vytvářeli srdíčka ze samotvrdnoucí hmoty, které děti nabarvily červenou barvičkou. Následně navlékly pár korálků dle vlastního výběru na provázek, který jsme navázali k srdíčku jako přívěsek na klíče. Na společné jarní besídce, kde děti předvedly písně, básně a tanečky, si ještě s maminkami společně zasadili žlutý afrikán do předem nazdobeného keramického květináčku. 

S Popelkou venku

S dětmi jsme složili ohrádku, do které jsme ve slunečné dny vypouštěli naší Popelku.
Ta byla štěstím bez sebe, že se může napapat čerstvé travičky, pomazlit se s dětmi a vyhřívat se na sluníčku.

Sanitka na školní zahradě

Opět za námi přijeli moc milí zaměstnanci Kroměřížské nemocnice, aby dětem přiblížili práci záchranářů, doktorů a zdravotních sester. Měli pro děti moc krásně připravený program a nebudeme si lhát, že děti nejvíce bavila prohlídka sanitky. DĚKUJEME.

Plnění úkolů na Bágráku a svačíme venku

Využíváme krásného počasí a chodíme občas s dětmi svačit ven do naší venkovní učebny. Až bude ještě tepleji, chystáme se udělat si s dětmi piknik.
V úterý 30. 4 jsme vyrazili na celé dopoledne k Bágráku, kde jsme měli připravenou stezku od víly, kterou jsme postupně plněním úkolů zachraňovali. Nakonec jsme měli hledat na školní zahradě schovaný poklad, který jsme úspěšně našli a mohli si jej tak všichni rozdělit.

Poslední cvičení Dráček

Nová kamarádka POPELKA

Děti se seznamují s tím, jaké to je starat se o králíčka. Denně jsme s Popelkou v kontaktu, hladíme si ji, dáváme jí dostatek čerstvého sena, vody, granulí a lásky.

Ve venkovní učebně a Radeček má svátek

Velikonoční muzeum

S dětmi jsme vyrazili do Muzea Kroměřížska, kde nás velice milá paní seznámila s tradicemi na Velikonoce.
Na konci si ještě každý vytvořil velikonoční zápich. Moc děkujeme za krásnou příležitost a určitě se sem znova rádi podíváme.

Cvičení Dráček

Tentokrát děti zkoušely kotrmelce, stojky a řádily na Airtracku. 

Začíná nám jaro


Cvičení Dráček

Procházka k Bágráku

Týden s pohádkami

Malujeme chaloupku

Procházky k řece Moravě

Karneval

Děti se nám proměnily v nejrůznější masky a všem to moc slušelo.
Zatančili jsme si, udělali přehlídku v kostýmech, zahráli si hry, zazpívali - prostě jsme si dnešní karneval moc užili !

Krásné narozeniny

Krásný leden

S dětmi jsme zavítali do Podzámecké zahrady, na Velké náměstí či k Bagráku. 
Zalíbili jsme si dlouhé procházky a vždy, když počasí dovolí, vyrazíme.

Školkové cvičení

Narozeniny, svátky

Střípky z prosince

Poslední letošní cvičení

Mikuláš ve školce

5. 12. nás svou návštěvou potěšil Mikuláš s andílky a čertíky. Děti byly statečné, zazpívaly Mikuláši krásnou písničku Mik, miku, Mikuláš a taky Co to chodí kolem nás.

Andílci poté obdarovali všechny děti sladkou dobrotou. Už teď se těšíme, až nás opět po roce potěší svou návštěvou.

Slavíme 

Týden s dráčkem

Tenhle týden nás navštívil ve třídě kamarád Dráček. Děti mu pomáhaly hledat mašličky na ocásek, které ztratil a byl smutný. Také jsme si spolu zacvičili, zahráli hry, tvořili, zpívali písničku Vyletěl si pyšný drak a využili jsme i psychomotorický padák - jen počasí nám bohužel k pouštění draka moc nepřálo. Ale to vůbec nevadí! Koupili jsme si dva dráčky, kteří jsou naprosto čistí - bez obličeje i bez ozdob. Příští týden si je společně vyzdobíme a doufáme, že nám to počasí k pouštění draka na poli alespoň trošku přát bude :-) . 
A abychom nezapomněli, ve středu 15. 11. nás navštívil ve školce ještě i pan kouzelník, který nejen děti, ale i paní učitelky očaroval svými kouzly.

Všechno nejlepší

Všechno nejlepší Ondrášku, Tobiášku a Julianko.

Cvičení Dráček

Tentokrát jsme s dětmi měli menší změnu. V naší obvyklé tělocvičně měli kluci basketbalový turnaj, a tak my jsme byli cvičit uplně nahoře, kde se cvičí judo. Dětem to ale udělalo velkou radost.

Tvoření

Děti velmi rády tvoří. Tento svatomartinský týden jsme si společně vyrobili podzimní lucerničky a také koníka sv. Martina. Prošli jsme si stezku na zahradě, při které jsme plnili úkoly. Také nám přivezli krásnou králíkárnu, ve které bude brzy bydlet náš nový kamarád. 

Halloweenské dopoledne

V úterý 31. 10. jsme si na přání dětí udělali Halloween v naší třídě. Proměnili jsme se v princezny, zvířátka, čarodějnice, piráty, kostry, spidermany a spoustu dalších krásných kostýmů.  Společně jsme zdolali bojovku plnou strašidel, zahráli si všelijaké hry, zatancovali a na konci jsme se odměnili maličkostí. Bylo to velice příjemné dopoledne, ze kterého si každý odnesl fotku svého kostýmu na památku, a všichni jsme si jej náramně užili.
Tímto bych chtěla poděkovat rodičům za spolupráci, že dětem přichystali moc krásné masky a některé byly opravdu vyšperkované. DĚKUJI. 

Dravci ve školce

Pohádka o veliké řepě

Připravujeme náš záhonek

V úterý 17.10 nám moc milý pán přivezl vyvýšený truhlík, který jsme si s dětmi připravili na sázení. Poctivě všechny děti vozily na kolečkách lístky a klacíky, kterými jsme "vystlali" spodek truhlíku. Poté nám šikovní tatínci pomohli nasypat hlínu a my mohli zasadit první jahůdky - za které ještě jednou moc děkujeme mamince od Elišky. Už se těšíme na jaro, až budeme sadit další dobroty.

Boudo, budko

Boudo, budko, kdo v tobě bydlí?

Já myška Hrabalka, já žabka Kuňkalka, já zajíček Ušáček, já liška Ryška, já vlček Šedý krček a já medvídek  Huňáč. 

Dlabeme dýně 

Slavíš, slavím, slavíme  

Oslavili jsme svátek Terezky a také narozeniny Kristianka a Elišky. Všechno nejkrásnější :-) 

Cvičení Dráček

Děti se konečně dočkaly a společně jsme navštívili cvičení Dráček, které vede úžasný pan trenér Jiří Král. 

Nová kamarádka má narozeniny

Amélka má narozenin, my máme přání jediný.
Štěstí, zdraví, štěstí, zdraví,
HLAVNĚ TO ZDRAVÍ ! 

Moc, moc děkujeme Amélce s maminkou za krásné dárečky pro děti - něco sladkého na zoubky a nafukovací zvířátkové čelenky, které měly veliký úspěch. 

Bramborový týden 

Děti si přinesly brambory, mrkev či petržel a společnými silami jsme vytvářeli na naší zahrádce bramborové panáčky, kteří nám zdobí vchod do MŠ.

Zbylé brambory jsme využili k tvorbě bramboráků, na kterých si děti náramně pochutnaly.
Také stihly vytvořit krásné veverky Čiperky a ježečka k písničce, kterou společně zpíváme. 

Oslavujeme svátek

5. 10 slaví svátek Eliška a my ty naše Elišky máme v Broučcích rovnou tři.

Oslava byla veliká, děti holkám popřály a dostaly malou pozornost. Také oslavenkyně neodcházely s prázdnou. :-)  

Výlet na Zámeček 

Na tenhle výlet jsme měli jet již jednou, jen počasí nám nepřálo. Tentokrát nám sice sluníčko vysvitlo až později, přesto jsme si výlet užili. Děti po lese hledaly úkoly, které pilně plnily a také stavěly domečky pro skřítky a lesní kamarády. Ve školce je čekala malá odměna. 

Košík plný ovoce 

Děti se seznámily s nejrůznějšími druhy ovoce, čím nám je prospěšné, naučily se spoustu nových písniček, básniček, vytvořily krásné jablíčka s červíkem a samozřejmě si připravily a zbaštily výborné ovocné špízy. 

První týden u Broučků 

První týden se nesl ve znamení poznávání nových kamarádů, seznamování s prostředím školky, pravidel společného soužití a samozřejmostí byla spousta her, písniček, tanečků, cvičení, tvoření či malování. Některým dětem adaptace trvala déle, jiné k nám do třídy vstupovaly s úsměvem na tváři. Za nás musíme ale říct, že všechny děti jsou velmi šikovné, rychle a s radostí se učí novým věcem a jsou k sobě ohleduplné a kamarádské. 

Na zahrádce