Co jsme prožili

Školička zubního zdraví

Jednoho říjnového dne měly děti besedu s povídáním o zdraví zoubků. Hned po narozeninových dobrotách mohly přemýšlet, jak se starat o zoubky, aby zůstaly co nejdéle pěkné, když se usmívají. Pan Forejt dětem pověděl pohádku o zvířátkách ze ZOO a ukázal, jak se správně drží dětský zubní kartáček.  A proč se pasta nepolyká? To už děti také vědí. 


Jablíčková slavnost

Jablíčková slavnost se uskutečnila ve středu 25.9.2019 na školní zahradě. Počasí nám přálo a tak nic nebránilo skvělé zábavě. Sešli jsme se společně s rodiči a dětmi ze třídy Montessori II. a zaplnili celou zahradu. Maminky přinesly napečené dobroty z jablíček, opékali jsme špekáčky a pro rodiče s dětmi si mohli zasoutěžit na stanovištích. Připraven byl např. slalom na kolečku, hod míčkem, vážení jablíčka, skákání v pytli, přetahování lanem a jízda na traktůrku s vlečkou a dýněmi. Během našeho společného setkání jsme tak měli možnost si popovídat a sdílet skvělé odpoledne.


Příprava zelného salátu pro rodiče


Děti společně připravily zelný salát pro rodiče ze zelí, které samy vypěstovaly na školní zahrádce. Půlroční snažení dětí tak bylo odměněno. Krájely, solily, pepřily, míchaly a ochutnávaly. Rodičům pak salát naservírovaly před třídními schůzkami.