Co jsme prožili 

Divadlo - "Dášenka čili život štěněte"

KARNEVALOVÝ REJ

Dnes proběhl dlouho očekávaný KARNEVAL.
V naší třídě, tak jako v celé mateřské škole nebyly žádné děti, ale místo nich princezny, Spidermeni, prostě hrdinové z pohádek a byla to tedy nádhera. Všichni jsme si tento den parádně užili.

ÚNOR V MŠ

LEDEN V MŠ

ZIMNÍ RADOVÁNKY

Cvičení DRÁČEK

Poprvé v tomto roce jsme si byli zacvičit v TJ Slavie v Dráčku. Pan trenér si pro děti tentokrát připravil opravdu parádní překážkovou dráhu, kterou všechny děti zvládly na jedničku.

KOUZELNÍK

Dnes do naší školky přijel KOUZELNÍK, který nám předvedl spoustu různých kouzel.

Děti o tom určitě rodičům rády doma povypráví podle fotek.

Oslava svátku TŘÍ KRÁLŮ

Svátek Tří králů se slaví 6. ledna a ukončuje vánoční období.

Dny před Vánoci

Máme radost z dárků pod stromečkem

Napadl nám sníh

Všechny naše dětičky mají krásné rybičky 

Mikuláš

Blahopřejeme Barunce

Cvičení DRÁČEK

Uspávání zahrady se skřítky Podzimníčky

Studentky praxe si pro naše děti připravily nádherný program na školní zahradě na téma - uspávání zahrady se skřítky Podzimníčky. Děti plnily všelijaké úkoly - nejprve stavěly domečky pro skřítky, poté například plnily překážkovou dráhu, prolézaly pavučinou aby nezazvonil zvonek, sbíraly houby do košíčku, hádaly co je ukryto v krabici za podzimní plody apod.. Slečny praktikantky to měly moc krásně přichystané, proplétala se do děje hudba například
z pohádky Ať žijí duchové nebo Příběhy včelích medvídků. Moc děkujeme za příjemně strávené odpoledne.

Boudo, budko, kdo v tobě přebývá ..

Návštěva sanitky

V rámci ,,Týdne zdraví" k nám na školní zahradu přijeli zaměstnanci z Kroměřížské nemocnice seznámit děti se sanitním vozem a některými zdravotnickými pomůckami. Děti dostaly kartičku, na které sbíraly razítka za splněné aktivity. Měly také možnost prohlédnout si sanitní vůz uvnitř a také se posadit na křeslo, kterým je pan záchranář naložil do sanitky. Děti byly naprosto nadšené a my moc Kroměřížské nemocnici děkujeme za tuto spolupráci! :-)

Střípky z MŠ

Cvičení DRÁČEK

Děti cvičení v TJ Slávia s panem trenérem velmi baví. Vždy se těší, co si pro ně nového přichystal.

Hodně štěstí, zdraví.. 

Cvičení nás baví

Ve zdravém těle zdravý duch!
Děti baví zdolávání překážkové dráhy, cvičení s míči, pohybové hry - zkrátka vše, u čeho jsou hodně aktivní.

Vyřezávání dýní

V říjnu jsme uskutečnili akci s rodiči a dětmi, během které jsme v zahradní učebně vyřezávali dýně. 
Moc se všem povedly a krásně nám zdobí vchod do MŠ. Děkujeme za hojnou účast. :-) 

Přejeme dětem k narozeninám 

Cvičení DRÁČEK

Výlet na Zámeček

Děti v lese plnily různé úkoly a stavěly domečky pro skřítky - nejvíce je ale bavila cesta autobusem. :-) 

Vycházka do podzámky

Začíná podzim

Dny ve školce s podzimní tématikou máme rádi všichni (ovoce, zelenina, barevné listy, odlet vlaštovek a čápů, houby, les a tak podobně). Děti u nás v broučkách vytvářely muchomůrky (barvily a obtiskovaly lístečky, stříhaly a lepily části houby), vytvářely vlaštovky, zpívaly písničku o vlaštovkách, hledaly stejné houby k sobě a k tomu poznávaly geometrické tvary, počítaly, řešily jednoduché matematické úlohy a spoustu dalšího. Na procházce jsme nasbírali kaštany a poté jsme z nich skládali různé obrázky dle předlohy i fantazie dětí. 
Také jsme již začali slavit narozeniny kamarádů.

Cvičení DRÁČEK

V pátek 30.9 jsme poprvé zavítali na cvičení TJ SLÁVIA - Dráček.
Pan trenér Jiří Král si pro děti připravil tělocvičnu plnou zábavných sportovních činností. Děti se nejprve rozehřály během a skoky přes překážky a poté se vrhly na jezdící auta, stroje a taky velikou trampolínu.
Všem dětem se cvičení moc líbilo a těší se na příští ! (tj. 14.10.) 

Ovoce

Poslední dva týdny v září věnujeme ovoci (kde roste, k čemu je dobré, z čeho se skládá, ...). 
Děti již měly možnost ovoce zkoumat zrakem, čichem, hmatem a samozřejmě chutí. Měly ochutnávku různého ovoce (červené a zelené jablko, hruška, mandarinka, švestka, banán, hrozny, ..). Všem dětem to moc chutnalo. 
Dále přiřazovaly na strom (nebo do kompotu) počty ovoce, snažily se vyřešit jednoduché matematické úlohy s jablíčky, balily švestky do těsta v pracovním listu, vytvářely stromy z obtisklých rozpůlených jablíček, kompoty se zavařeným (nakresleným) ovocem, naučily se básničky s pohybem, písničku Hruška na zem padala a všelijaké pohybové hry.
Nejvíce je ale bavilo hraní s psychomotorickým padákem a každodenní ranní vytváření z plastelíny perníčků (pomocí vykrajovátek), ovoce a dortíků. 
Při dopolední vycházce jsme se šli podívat za zborovský most na různé druhy stromů do sadu a také jsme viděli loď na řece Moravě. Jednu jablůňku i švestku máme hned u vstupu do MŠ, které si děti při vracení z procházky všimly. V plánu ještě máme další pohybové hry, písničky, básničky, vytváření jablíček s červíčkama z papíru a také cvičení Dráček (30.9) s nahlášenými dětmi. 
Moc se těšíme!! :-) 

Nevídáno, neslýcháno,
brouček cvičí každé ráno.
Nejdřív nožky protahuje,
do výšky se vytahuje.
Potom taky dřepy dělá,
ten je pilný jako včela.

Naše školní zahrada

S dětmi chodíme na procházky, také na hřiště (kde se můžou vyřádit), ale nejvíce se jim líbí na školní zahradě.
Využívají prolézačky, skluzavku, houpačky, pískoviště, kopec, ... zkrátka nevynechají jediný kout.
Byli jsme se podívat na druhé straně zahrádky, kde jsme vyzkoušeli novou zvonkohru a veverčino "bludiště". 
Také jsme společnými silami nabarvili a pomalovali pár dýní a dali si je ke vchodu školky. 

Tvoříme, hrajeme, zpíváme

První týdny v září jsme se více méně seznamovali s prostředím, kamarády.
S dětma jsme zpívali (např. Ať jsi holka nebo kluk, Dobré ráno dobrý den, Had leze z díry, ...), hráli hry, také poslouchaly vyprávění pohádek, ale také tvořily (broučky anilinovýma barvama, dokreslovaly sebe a své kamarády v naší školičce,...). 
Děti o činnosti jeví zájem a baví je.

Začátky ve školce

1. září odstartoval další školní rok. Pro některé děti již druhý, třetí, ale pro některé teprve první. 
Slzičky a pláč po mamince proběhl u většiny dětí, vždy jsme se je ale jako paní učitelky snažily zaujmout nějakou hračkou, aktivitou či vřelou náručí. 
Děti se nejprve začleňují do kolektivu, upevňují si pravidla, poznávají svou značku, kamarády a režim dne ve školce.
Učíme se a zpíváme společně přivítací písničku do ranního kruhu, přejeme si pěkný den, hrajeme různé pohybové hry se zvířátky a také se postupně dostáváme k výtvarným činnostem.
Dětem se ve školce líbí, jsou spokojené a to je pro nás to nejdůležitější. :-)