Co jsme prožili .. 

Dramatizace pohádky ,,O veliké řepě"

Žili, byli, děd a bába.
Jednoho dne děd zasadil řepu, která mu po čase vyrostla a byla veliká, převeliká ...... 

Sbíráme kaštany

Rádi chodíme na blízké hřiště, kde se děti proběhnou a zahrají si míčové i pohybové hry. Nejčastěji hrajeme Na  rybičky, Na ovečky, Na kočku a myš, a také střídáme pohyb (skoky,poskoky,běh,cval stranou,chůze po čáře,...).

Vedle hřiště často hledáme kaštánky, se kterými poté ve školce tvoříme nebo skládáme obrázky. Najdeme jich vždy spoooustu. 

Bramboroví skřítci

Děti si do školky přinesly brambory a mrkvičky, ze kterých jsme společně vytvářeli bramborové skřítky, kteří nám teď krásně zdobí parapet při vchodu do školky. Vždy si paní učitelka vzala jedno dítě a s ním tvořila. Snažili jsme se, aby děti dělaly co nejvíce práce. Samozřejmě při krájení brambory a vyřezávání očí děti jen přihlížely v rámci bezpečnosti.
Vše bylo dle jejich požadavků, představ a fantazie. Napichávání na špejle, následně do brambor a výsledný vzhled byl pouze na jejich kreativitě.

Tvoříme

Děti moc baví hrát si s barvičkama, malovat, vyrábět, zkoušet nové techniky a my z toho máme obrovskou radost.
Chystáme proto pro ně každý týden nějaké zajímavé tvoření, které má vždy úspěch.
Tentokrát jsme vytvořili podklad barevnou rozmazkou, na to rozfoukali tuš (keř), dodělali z krepového
papíru šípky a prstovou zelenou barvičkou ťupkali lístečky.
Také jsme vytvořili kaštánky, které děti vybarvily štětcem a temperkama a poté dokreslily obličej. 
Uznejte se mnou, že se to každému děťátku moc povedlo! :-) 

Jablíčkové odpoledne

V pondělí 27. 9 jsme si s dětmi i rodiči udělali pěkné odpoledne. 
Děti maminkám a tatínkům předvedly, co se během měsíce září naučily (básničky, písničky) a poté si všichni společně vytvořili "kompoty" (mačkání krepového papíru = ovoce a následné lepení na papírovou zavařovací sklenici).
Jak to dětem (i maminkám) šlo se můžete podívat v následujícím videu.
Všem zúčastněným moc děkujeme a ti, kteří nemohli přijít, si to s náma vynahradí na vánoční besídce. :-) 

Zpívánky

V pátek 24. 9. k nám do venkovní učebny přijel příjemný a veselý pán s kytarou. Zazpívali jsme si společně písničky Já jsem muzikant, Když jsem já sloužil, Travička zelená, Zvířátka v ZOO apod. Pan muzikant zapojil všechny děti do programu a ty byly velmi spokojené. Moc se nám vystoupení líbilo, děkujeme.
Využili jsme ještě krásného počasí a stavěli jsme v písku hrady a bábovičky. Také rádi chodíme na blízké hřiště, kam si s sebou bereme míče a hrajeme s nimi hry.

Máme rádi ovoce

V uplynulých dvou týdnech jsme si povídali o ovoci. Ale jen u povídání to neskončilo. 
Zahráli jsme si k tématu také hry, zacvičili si, naučili se krásné básničky, písničky, malovali jsme barvičkama jablíčka a hruštičky, vyráběli stromečky a to nejhlavnější - ochutnávka!
Moc nám chutnalo a také víme, že je v ovoci spousta vitamínů. Celý tématický blok jsme si užili a umíme toho spoustu nového.

Psychomotorický padák

Padák neodmyslitelně patří k nejlepším pomůckám a jakmile se rozprostře na koberec, děti mají radost v očích. 
Vytvořili jsme si jemný vánek i velký vítr. Snažili jsme se, aby nám padák udržel co nejdéle míček, prošli jsme se po vlnách moře a udělali jsme si z něj stříšku, pod kterou děti probíhaly. 
Samozřejmostí bylo, před samotným cvičením s padákem, se trošku protáhnout. Naše třída se tak na chvíli proměnila v les, ve kterém se měnily různá zvířátka. Napodobovali jsme například veverku, medvěda, jelena, srnečku, ježečka, vlka, žábu, atd.

První dny v září

Některé děti jsou u nás krátce a už si našly své oblíbené hračky. 
Také jsme vytáhli barvičky a vytvořili tak krásná srdíčka. Největší "zábavou" pro děti bylo šimrání štětcem, kterým si nanášely barvičku na dlaně. 

Poznáváme kouty naší zahrady

První týden v září se seznamujeme s novými kamarády. Děti, které již do naší školičky chodily, ukazují nováčkům všechny hračky, které v Broučcích máme.
Dnes jsme využili krásného počasí a navštívili jsme naše pískoviště. Stavěli jsme bábovičky, kopali tunely a hráli jsme si na restauraci, kde děti vařily jídlo a "kafíčko" pro paní učitelky. Nakonec i paní učitelka uvařila dětem moc dobrý pískový oběd ... :-) 
Všechny děti jsou moc šikovné, činnosti v MŠ je baví a co je pláč, tak to některé úplně zapomněly :-) .