Co jsme prožili?


Airtrack

Studenti VOŠ Kroměříž si pro děti připravily zábavný program v tělocvičně. Děti si vyzkoušely skákat, chodit a dovádět na airtracku. Určitě příště půjdeme zase, děti byly nadšené. 

Pokusy a objevy 

Ve školce také zkoušíme různé pokusy a objevujeme zatím nepoznané. Tentokrát jsme si vyzkoušeli jak asi prší z mraků. Mraky jsme si udělali z holící pěny a déšť z inkoustu. 

Chystáme zahradu na zimu

Děti a paní učitelky rády a ochotně pomohly panu školníkovi shrabat zahradu od listí. Listí má své využití v našem třídním záhonku, které vytvořilo pořádnou peřinu. 

Na svatého Martina

Na svatého Martina, bývá dobrá peřina. Martin přijel opravdu na bílém koni, ale bohužel nezasněžilo. Překvapením pro děti byl nejen živý kůň, ale také perníčky, které napekli pro děti paní učitelky a pan učitel. 

Cvičení Dráček 

S panem Králem si děti tentokrát zařádily s padákem. Cvičení Dráček je pro děti velkým přínosem, procvičí si hrubou motoriku, koordinaci a celkové zpevnění těla. 

Digitalizace v mateřské škole 


Vystoupení DFS Hanacké šponti 


Drakiáda


Kolektivní a individuální logopedická péče 


Ukázka dravců

Z ukázky dravců byly všechny děti i paní učitelky nadšené. Viděli jsme nejen puštíka, orla a poštolku, ale také spoustu jiných dravců. 


Halloweenské opékání

Logopedická třída Sovičky uspořádala společně s rodiči ¨Halloweenské opékání se zábavnými úkoly. Děti se paním učitelkám představily v krásných maskách. Se svými maminkami vydlabaly dýně, které zdobí naši školní zahradu a šikovní tatínci nasekali dřevo na společný táborák. Neopékaly se jenom špekáčky, ale také halloweenské marshmallowny. Společně jsme si u táboráku také pobrukovali známé táborákové písně. Jako třešnička na dortu byly výborné cukrovinky, které přichystaly šikovné maminky. Děkujeme za krásný společný čas. 


Pečeme štrůdl

Všichni víme, že nejlépe se učí věci tak, když si je vyzkoušíme. A naše šikovné děti společně přichystaly štrůdl. A byl moc dobrý. Děkujeme všem maminkám za přinesení jablíček.

Výstavba záhonků s povídáním 

Od letošního podzimu má každá třída v mateřské škole svůj záhonek. Na podzim si záhonky nachystáme- navozíme shrabané listí a navozíme hlínu. Na jaře si zasadíme třeba hrášek, mrkvičku, jahůdky a budeme se o záhonek všichni společně starat. 

Ranní hry a úkoly pro malé i velké 

Ranní hry nejsou jenom o spontánních a námětových hrách. Během rána využíváme čas pro skupinové činnosti. Využíváme mluvících skřipců, na kterých děti mají namluvené zadání úkolu a můžou si jej pustit kolikrát potřebují. Všechny činnosti jsou přizpůsobeny věku a možnostem všech dětí ve třídě. 


Cvičení Dráček 

Pan trenér Jiří Král se zaměřuje na všestranné rozvíjení pohybových dovedností. Lekce jsou sestaveny tak, aby spojily pohyb s hrou a zábavou. Při sestavování programu, ale i při hodinách samotných, čerpá pan trenér z bohatých a letitých zkušeností. Při cvičení využívá jak klasická, tak i nová, zcela netradiční sportovní nářadí


Barvy podzimu - aneb co vlaštovka viděla   

Eduard Petiška a jeho pohádka O poslední vlaštovce, nás provázela celým týdnem. S dětmi jsme hravou a zábavnou formou procvičili základní i doplňkové barvy a také znaky podzimu. 

Podzimní výlet

 S dětmi jsme se vydali do lesoparku Zámeček. Všichni jsme se těšili na podzimní krásu lesa a les nás nezklamal. Hustá mlha, co by se dala krájet, nás přivítala na kraji lesa- podél řeky  Moravy a u rybníka nás zase opustila. Slyšeli jsme jak šustí les, padá listí,  zpívají ptáci, zvuk pily i křik bažanta. Poznali jsme plody, které nám dává les a viděli jsme nejedno zvíře a odnesli si spoustu zážitků. 


Dopravka s Červeným křížem 


Velké cvičení 


Co děláme ve školce?

Krteček Floriánek nám přinesl nejen pohádku, ale také pravidla, kterými se všichni ve třídě budeme řídit celý školní rok. 


" Ráno, jak se pozdravíme,

za hračkami vyrazíme.

Máme jich tu moc a moc,
čekají tu celou noc. 

Po hraní když uklidíme, něco krásné vyrobíme. 

Pak si spolu zacvičíme, zatančíme, zazpíváme, povídáme. 

Jdeme ven, obědváme a potom spíme. "


Já a můj kamarád

" Kamarád, kamarád, to je ten, 
kdo má mě rád.
Pomůže mi, poradí,
po vláskách mě pohladí.

Kamarád, kamarád, to je ten,
koho já mám rád!
Pomůžu mu, poradím,
po ruce ho pohladím.

Všichni jsme tu kamarádi. Proč?
Protože se máme rádi!