Co jsme prožili?

Olympiáda mateřských škol ,,Duhové bubliny,,


Podzámecká zahrada


Veverčí stezka Barbořina 


Návštěva D-music


Ekologie 


Sanitka a základy první pomoci 


Dopravka s Červeným křížem 


Beseda s MĚSTSKOU POLICIÍ


Den Země 


Závěrečné cvičení DRÁČEK 


Tauferova střední odborná škola veterinární, KroměřížMetodické hodiny na SPgŠ (hudební a tělesná vychova)

Stáž studentů z Francie- Léo a Ambre 


Sázím, sázím salát. Má zelený kabátVelikonoce


Návštěva ŠIPKY - střediska pro děti a mládež

Ve středu po obědě jsme se s předškoláky vydali na Šipku, kam jsme byli pozváni. Děti si zacvičily v tělocvičně, vykreslily obrázek a pohrály si v herně.  

Zimo, zimo- táhni pryč 

Děti z folklorního souboru Hanácké šponti vynesly společně s kamarády ze ZŠ Slovan zimu. 


Návštěva kamarádů v ZŠ

Pomalu, ale jistě se blíží zápisy do základních škol. Vydali jsme se proto navštívit naše kamarády, kteří do ZŠ již chodí. Setkání to bylo krásné. Děti měly radost ze svých kamarádů a paní učitelky rády slyšely, jak jejich bývalí žáčci prospívají na výbornou. ( Základní škola Zámoraví, Základní škola Zachar-logopedická)


Březen- měsíc knihy

Kniha je dobrým kamarádem všech. Věnovali jsme tedy dva týdny právě knihám. Děti s maminkami vyrobily vlastní knihy, které prezentovaly před svými kamarády. Zahrály si divadlo, zkoušely malovat nohama i ústy a seznámily se, jak se vážou knihy. 


Zpívánky s babičkami z Domova pro seniory U Moravy 

Naše mateřská škola spolupracuje již několik let s Domovem pro seniory U Moravy. Pravidelně chodíme potěšit babičky i dědečky vystoupením s DFS Hanácké šponti, ale také s pěveckým kroužkem Zpěváček, který vede paní ředitelka Luběnová a paní učitelka Kloudová. Tentokrát jsme ale pozvali babičky k nám do školky, aby se zapojily přímo do nespící aktivity- kroužek Zpěváček. Radost byla veliká na obou stranách, babičky odcházely potěšeny a děti spokojeny z toho, že udělaly babičkám radost. 


Lezecká stěna 

Pan trenér, Jiří Král, si tentokrát připravil pro děti adrenalinovou sportovní aktivitu- lezeckou stěnu. Děti se s vervou do lezení pustily. Velice musíme ocenit Verunku a Danečka, kteří se nebáli a chtěli vylézt až úplně nahoru! A podařilo se jim to! Zazvonili na zvonek a děti, pan trenér i paní učitelky je odměnily velikým potleskem. 


Oslava narozenin

Daneček a Baruška měli narozeniny. Ve třídě jsme jim udělali narozeninovou oslavu, kterou dětem přichystala paní Bystroňová. 


Návštěva knihovny

Březen je měsícem knihy. A tak jsme se vydali - kam jinam než do KNIHOVNY. Paní knihovnice, maminka našeho bývalého kamaráda ze třídy, nám přichystala hezký edukační program "Tajemství naší knihovny". Dětem se beseda velice líbila. 


Překážková dráha

Děti překonávají překážkovou dráhu na cvičení TJ Slávia Dráček. 


Karneval ve školce 

"Masopustní veselice, veselá je převelice."

Tento den jsme si užili parádní legraci. Všechny děti přišly v úžasných kostýmech a užily si zábavné dopoledne plné her, soutěží, tance a přehlídky kostýmů. Nechyběl ani průvod po školce s hudbou a zpěvem "To je zlaté posvícení". 


Práce s pohádkou O koblížkovi

Každý den zapojujeme, v rámci vzdělávání, pohybové činnosti. Tentokrát bylo zdravotní cvičení motivované veršovanou pohádkou O koblížkovi. Na závěr si děti udělaly pokus s droždím. 


Únorové dny ve školce 

Ranní hry se společenskými hrami, vítání nových kamarádů a krmené ptáčků. 


Divadlo

Vánoce v Rymicích


Se třídou Cvrčků jsme se vydali do muzea do nedalekých Rymic.

Předvánoční pohoda

Děti si samy ozdobily stromeček a fixou na sklo pomalovaly okna. Studentky VOŠ Kroměříž dětem před Vánoci přichystaly hezkou pohádku O Popelce. 


Vánoční divadlo v domě kultury

Vydali jsme se za kulturou do kulturního domu. Děti se hezky, společensky oblékly a vyrazilo se na Betlémskou pohádku. 

Vystoupení Hanáckých špontů v DpS U Moravy


Zimní radovánky 

"Padá sníh, padá sníh - pojedeme na saních!"

Napadl sníh a tak jsme vyrazili sáňkovat, bobovat a užívat si zimních radovánek. Věříme, že za tuhle zimu půjdeme ještě několikrát na kopec. 


Přišel k nám Mikuláš s čertem a andělem 

Mikuláš přišel s andělem, ale také čertem. V knize hříchů měl Mikuláš všechny informace o dětech, jak jsou šikovné, hodné, chytré..ale také o dětech, které někdy zazlobí. 


Airtrack

Studenti VOŠ Kroměříž si pro děti připravily zábavný program v tělocvičně. Děti si vyzkoušely skákat, chodit a dovádět na airtracku. Určitě příště půjdeme zase, děti byly nadšené. 

Pokusy a objevy 

Ve školce také zkoušíme různé pokusy a objevujeme zatím nepoznané. Tentokrát jsme si vyzkoušeli jak asi prší z mraků. Mraky jsme si udělali z holící pěny a déšť z inkoustu. 

Chystáme zahradu na zimu

Děti a paní učitelky rády a ochotně pomohly panu školníkovi shrabat zahradu od listí. Listí má své využití v našem třídním záhonku, které vytvořilo pořádnou peřinu. 

Na svatého Martina

Na svatého Martina, bývá dobrá peřina. Martin přijel opravdu na bílém koni, ale bohužel nezasněžilo. Překvapením pro děti byl nejen živý kůň, ale také perníčky, které napekli pro děti paní učitelky a pan učitel. 

Cvičení Dráček 

S panem Králem si děti tentokrát zařádily s padákem. Cvičení Dráček je pro děti velkým přínosem, procvičí si hrubou motoriku, koordinaci a celkové zpevnění těla. 

Digitalizace v mateřské škole 


Vystoupení DFS Hanacké šponti 


Drakiáda


Kolektivní a individuální logopedická péče 


Ukázka dravců

Z ukázky dravců byly všechny děti i paní učitelky nadšené. Viděli jsme nejen puštíka, orla a poštolku, ale také spoustu jiných dravců. 


Halloweenské opékání

Logopedická třída Sovičky uspořádala společně s rodiči ¨Halloweenské opékání se zábavnými úkoly. Děti se paním učitelkám představily v krásných maskách. Se svými maminkami vydlabaly dýně, které zdobí naši školní zahradu a šikovní tatínci nasekali dřevo na společný táborák. Neopékaly se jenom špekáčky, ale také halloweenské marshmallowny. Společně jsme si u táboráku také pobrukovali známé táborákové písně. Jako třešnička na dortu byly výborné cukrovinky, které přichystaly šikovné maminky. Děkujeme za krásný společný čas. 


Pečeme štrůdl

Všichni víme, že nejlépe se učí věci tak, když si je vyzkoušíme. A naše šikovné děti společně přichystaly štrůdl. A byl moc dobrý. Děkujeme všem maminkám za přinesení jablíček.

Výstavba záhonků s povídáním 

Od letošního podzimu má každá třída v mateřské škole svůj záhonek. Na podzim si záhonky nachystáme- navozíme shrabané listí a navozíme hlínu. Na jaře si zasadíme třeba hrášek, mrkvičku, jahůdky a budeme se o záhonek všichni společně starat. 

Ranní hry a úkoly pro malé i velké 

Ranní hry nejsou jenom o spontánních a námětových hrách. Během rána využíváme čas pro skupinové činnosti. Využíváme mluvících skřipců, na kterých děti mají namluvené zadání úkolu a můžou si jej pustit kolikrát potřebují. Všechny činnosti jsou přizpůsobeny věku a možnostem všech dětí ve třídě. 


Cvičení Dráček 

Pan trenér Jiří Král se zaměřuje na všestranné rozvíjení pohybových dovedností. Lekce jsou sestaveny tak, aby spojily pohyb s hrou a zábavou. Při sestavování programu, ale i při hodinách samotných, čerpá pan trenér z bohatých a letitých zkušeností. Při cvičení využívá jak klasická, tak i nová, zcela netradiční sportovní nářadí


Barvy podzimu - aneb co vlaštovka viděla   

Eduard Petiška a jeho pohádka O poslední vlaštovce, nás provázela celým týdnem. S dětmi jsme hravou a zábavnou formou procvičili základní i doplňkové barvy a také znaky podzimu. 

Podzimní výlet

 S dětmi jsme se vydali do lesoparku Zámeček. Všichni jsme se těšili na podzimní krásu lesa a les nás nezklamal. Hustá mlha, co by se dala krájet, nás přivítala na kraji lesa- podél řeky  Moravy a u rybníka nás zase opustila. Slyšeli jsme jak šustí les, padá listí,  zpívají ptáci, zvuk pily i křik bažanta. Poznali jsme plody, které nám dává les a viděli jsme nejedno zvíře a odnesli si spoustu zážitků. 


Dopravka s Červeným křížem 


Velké cvičení 


Co děláme ve školce?

Krteček Floriánek nám přinesl nejen pohádku, ale také pravidla, kterými se všichni ve třídě budeme řídit celý školní rok. 


" Ráno, jak se pozdravíme,

za hračkami vyrazíme.

Máme jich tu moc a moc,
čekají tu celou noc. 

Po hraní když uklidíme, něco krásné vyrobíme. 

Pak si spolu zacvičíme, zatančíme, zazpíváme, povídáme. 

Jdeme ven, obědváme a potom spíme. "


Já a můj kamarád

" Kamarád, kamarád, to je ten, 
kdo má mě rád.
Pomůže mi, poradí,
po vláskách mě pohladí.

Kamarád, kamarád, to je ten,
koho já mám rád!
Pomůžu mu, poradím,
po ruce ho pohladím.

Všichni jsme tu kamarádi. Proč?
Protože se máme rádi!