Co jsme prožili

ŘÍJEN

MUZEUM - MÁK

Po dlouhé době jsme se opět dostali do Muzea Kroměříž. Některé děti zde byly možná poprvé a věřím, že se sem budou rádi vracet. Tentokrát jsme navštívili výstavu o máku, kterou nás provázela velmi milá paní. Děti se zaujetím naslouchaly všemu, co nám paní průvodkyně vyprávěla, plnily zábavné úkoly, odpovídaly na otázky, zkoušely kostýmy makové panenky a makového mužíčka, ochutnaly makovec a prohlédly si spoustu krásných výtvorů z máku. Výstava byla krásná a všem ji doporučujeme.

JABLÍČKOVÁ SLAVNOST

Na školní zahradě v odpoledních hodinách proběhlo neformální setkání s dětmi a jejich rodinami. Každý mohl donést něco dobrého z jablíček a něco k opékání k táboráku. Rodiče si mohli za dobrovolný příspěvek zakoupit z našeho mini-jarmarku výrobky od dětí, například bio sušenky, koření, čaj. Celou dobu nás provázela příjemná a pohodová atmosféra :-).

HASIČI

1. 10. na Hanáckém náměstí jsme s dětmi měli možnost vidět velkou přehlídku záchranných složek. Děti si prohlédly hasičská a policejní auta, viděly práci s policejními psy, vyzkoušely si první pomoc, plnily různé úkolky nebo mohly být svědky uměle vyvolaného požáru kuchyně a následného hašení. Celé dopoledne bylo velmi obohacující.

POZORUJEME VÝVOJ MOTÝLA

Na našem záhonku se rozmnožil bělásek zelný, čehož jsme využili a vzali si ho k pozorování. Děti tak vidí reálný vývoj motýla od vajíčka, přes housenku, kuklu až po motýla. Doufejme, že se nám podaří shlédnout tento vývoj až do konce. Děti mají ve třídě k dispozici i model vývoje motýla.

KAM SE SCHOVAL JEŽEK?

"Tiše děti, ježek spí, ať ho nikdo nevzbudí"...  Mezi nové zahradní prvky patří i "ježkovník", který nám zabydlela ježčí samice s mládětem. S dětmi oba opatrně a tiše pozorujeme, aby se nás nebáli. Dokud zůstanou, budeme o ně pečovat.


Září

KUCHTĚNÍ 

Už začíná být pomalu tradicí "Kuchtění s Danuškou", že si téměř každý týden s dětmi něco ukuchtíme. Tentokrát byly vybranou lahůdkou zdravé vločkové sušenky. Děti krájely a strouhaly jablíčka, přisypávaly různé ingredience a koření, míchaly a tvarovaly. Děkujeme tímto i našim milým paním kuchařkám za ochotu, že nám pak naše výtvory upekly :-). 

VÝLET NA FARMU HVĚZDA

S dětmi jsme vyjeli autobusem kousek za Kroměříž do přírody, na farmu Hvězda. Je povzbudivé, že se ocitnete v přírodě během pár minut. Na farmu jsme šli kousek pěšky kolem louky a rozsáhlého sadu, u kterého jsme posvačili v blízkosti stádečka oveček. Farmou nás provedla milá paní, která děti seznámila s prostředím i se všemi hospodářskými zvířaty. Děti tak poznaly nejen zvířata na živo, ale také, kolik úsilí a práce je potřeba jim a celé farmě věnovat. Na památku jsme dostali krásné omalovánky a obří dýni, která nám bude zatím zdobit šatnu a později ji s dětmi zužitkujeme. Všem doporučujeme farmu navštívit.

NOVÉ PRVKY V ZAHRADĚ

Dětem přibyl na zahradě nový malý dřevěný domeček, který děti děnně nadšeně využívají ke svým hrám a ve venkovní učebně kostkoviště. 

OLYMPIÁDA VE ŠKOLCE

S dětmi jsme prožili sportovní dopoledne v duchu olympiády. 

OLYMPIJSKÉ DORTÍČKY

S dětmi rádi kuchtíme. A to kreativně. Děti si samy nazdobily a i s chutí zbaštily "olympijské dortíčky". Ovoce jsme volili v barvách olympijských kruhů :-)). 

ZÁHONEK

Úroda na našem školkovém záhonku. A ještě jí bude dost. Děti se výborně staraly :-).