Co jsme prožili


Vycházka na Bagrák k vodní nádrži.


V úterý 9.června jsme se třída Motýlků vydala na vycházku do přírody. 

Cíl byla vodní nádrž Bagrák s jejím krásným přírodním okolím. Hned na kraji lesní pěšinky jsme uviděli slimáka. Pozorovali jsme jeho slizké tělo a vysvětlovali jsme si rozdíl mezi ním a hlemýžděm. Pozorovali jsme vodní ptactvo, živočichy pod vodou a na souši. Počítali jsme kačenky a kačery na vodní ploše, také racky nad vodou, vysvětlovali jsme si, čím se živí, co potřebují k životu a kdo jsou jejich nepřátelé. Také jsme si vyjmenovávali druhy ryb, které zde žijí, vytleskávali počet slabik v jejich názvu, na jaká písmena začínají a končí. 

Učily jsme děti naslouchat dnes tak vzácnému tichu. Uvidět vítr, který maluje na hladinu, naslouchat přírodě, uctívat jí, chránit a neustále ji děkovat.

Zlatý hřeb vycházky byl poslech překrásně zpívajícího vzácného ptáčka - slavíka obecného. Byl to zážitek, na který se nezapomíná, protože probouzí v lidských srdcích lásku.

Všechnu tu krásu, dokonalost a moudrost umocňovala omamná vůně rozkvetlých koziček, bezu černého a dalších rozkvetlých květin, travin a keřů. 

Pobyt v přírodě,  za zpěvu slavíka, v nás všech vyvolalo krásné emoce, relaxaci, dobrou náladu, vděčnost a úctu ke všemu živému. Budeme se zde rádi vracet.
MDD V PODZÁMECKÉ ZAHRADĚ

Dnešní MDD jsme si užili v přírodě za krásného slunečného počasí. Všechny stromy, keře, květiny i tráva nás očarovávala svojí barvou a vůní. Děti se vyhřívaly při svačině na sluníčku, nasávaly příjemnou atmosféru Podzámecké zahrady po dešti.

Potom následovaly soutěže: Vyhledávání druhů hmyzu v trávě, pojmenování, určování jejich počtu, jejich zvláštností, vyhledávání slunéček sedmitečných - počet teček na krovkách. Pojmenování okolních stromů, keřů a rostlin.
Vycházka do Podzámecké zahrady

V úterý 10. 3. 2020 jsme si s dětmi udělali krásnou vycházku do Podzámecké zahrady. Nebe bylo blankytné, sluníčko hřálo, všichni se těšili na první poupata keřů, na zvířátka a na krásu z probouzející se jarní přírody.

Jako první jsme uctívali památný strom " Tulipánovník". Všechny děti se seřadily okolo stromu, chytily se za ruce, zazpívaly a zatančily oslavnou píseň: "Houpej dál". Pak jsme strom pohladili, ukázali si "cévy" a "srdíčko", povykládali si, co vše nám strom dává, proč musíme uctívat a chránit všechny stromy. Ten obrovský prostor nás naváděl k honičkám a radosti z pobytu v přírodě.

Cestou jsme si ukazovali první kvetoucí bylinky, kytičky a pozorovali z dálky krásný tanec pávů. Bylo nám líto vyschlého potůčku, kde pod mostkem, na malém prostoru, se na troše zbylé vody, koupaly kachničky. Obdivovali jsme daňka a drobné zvířectvo za ohradou. Snad nejvíce se nám líbili holoubci, pávi a poskakující veselé veverky.

Budeme se moc těšit na další vycházku.
Pracovní činnosti 

V rámci pohádkového týdne děti vytvářely papírové kočičky, rozvíjely jemnou motoriku- skládání, lepení a dolepování detailů. Dále jsme se zaměřily na grafomotoriku na uvolňování zápěstního kloubu. Na závěr jsme si zahráli pohádku O pejskovi a kočičce.  


Šachový kroužek

Tomášek F. dochází do šachového kroužku MŠ a získal 3. místo v přeboru MŠ v šachu v kategorii chlapci, gratulujeme.


Cvičení Dráček na TJ Slavii

Děti si tentokrát užily zábavného cvičení na velké nafukovací matraci. Jupííí.


Polytechnická výchova COPT

Ve čtvrtek 27. 02. 2020 děti navštívily polytechnické učení COPT v Kroměříži, kde se děti seznámily s obráběcími stroji, tiskárnou 3D atd. Děti si vyzkoušely zatloukání hřebíků do dřeva, řezání pilkou atd.


Pohádka O Šípkové Růžence 

Paní učitelka Hana si připravila a zahrála s dětmi pohádku "Šípková Růženka". Vyrobili si královské koruny, naučili se stejnojmennou píseň na klavír. Po pečlivé přípravě a nácviku, došli do finále. Dětem se pohádka s písničkou moc líbila. Zážitky byly dlouhodobé a radostné.


Karneval v MŠ

Studentky 3.roč. SPgŠ KM si připravily karneval pro naše děti, ve třídě Motýlků. Nejdříve hrály s dětmi pohybové hry a soutěže. Po svačince začal karneval - rej masek s předváděním na lavičce. Závěrem vrcholila diskotéka, sešly se i ostatní děti z jiných tříd a společně si všichni zatancovali. Užili jsme si to dostatečně, s láskou a radostí.


DIVADLO VE ŠKOLCE

 Maňáskové divadlo u Broučků. 

Paní učitelky si připravily tři pohádky: Jak koťátko zapomnělo mňoukat, O chytrém zajíčkovi a pohádka O Koblížkovi. 

Děkujeme p. uč. za vzornou přípravu.


Cvičení

V pátek 24.1. 2020 jsme si s dětmi udělali překážkovou dráhu. Děti si zacvičily na lavičce, prolézaly tunel a zaskákaly si v pytli. A nakonec jsme se s dětmi hezky protáhli...

Domečky pro skřítky


Cvičení dráček

V pátek 17. 1. 2020 proběhla 1. hodina cvičení pro děti na TJ- Slavii. Pro děti měl pan trenér přichystaný bohatý program formou opičí dráhy nejrůznějších stanovišť a úkolů, které děti plnily (běh slalomem,vyhýbání, malá a velká trampolína, jízda na čtyřkolkách..). Děti byly moc šikovné a už se těší na další hodinu cvičení.Doprava kolem nás...

V úterý 14.1. 2020 se děti účastnily programu ČČK, který pro děti připravil akci na téma dopravní výchova, ve které si děti mohly vyzkoušet pravidla silničního provozu a dopravy kolem nás. S dětmi jsme si také zopakovali a připomněli názvy dopravních značek. Dětem se daná hodina velice líbila, už se těší na další...


Zimní tvoření...

S dětmi jsme si vyrobili zimní zasněžené chaloupky a veselé sněhuláky...

Přišel k nám Ježíšek...

Do třídy Motýlků dorazil Ježíšek a přinesl pro děti nové didaktické hry a hračky...Děti byly z nových hraček nadšené a hned je vyzkoušely...


Vánoční besídka...

V úterý 17. 12. 2019 proběhla jako každý rok vánoční besídka. Děti měly přichystané pro rodiče divadlo Boudo, Budko a také pásmo vánočních básní a koled..Jako na závěr a překvapení nám zahrála návštěva na violu, která nás tak příjemně naladila na vánoční čas. Pro děti a rodiče bylo přichystané malé občerstvení voňavého cukroví,ovoce a drobných sladkostí...


Divadlo

Ve čtvrtek 12.12. 2019 u nás v MŠ proběhlo divadelní představení, které si připravily studentky VOŠ jako poslední rozloučení pro děti. Dětem se představení velice líbilo a zaujalo je...

Tvoření dětí...


Mikulášská nadílka...

V pátek 6.12. 2019 k nám přišla návštěva Mikuláš, andílek a čertíci jako každý rok. Děti dostaly od Mikuláše nadílku plnou dobrot. Některé děti, které občas umí vystrčit růžky slíbily čertům, že se polepší...Návštěva kulturního domu

Ve čtvrtek 5.12. 2019 jsme s dětmi navštívili DK, kde na děti čekala Vánoční pohádka (divadlo) o pejskovi a kočičce. Také proběhlo zdobení Vánočního stromečku s dětmi za naší MŠ. Dětem se pohádka velice líbila a už se těší na další návštěvu...Rozsvícení Vánočního stromečku

V pondělí 2.12. 2019 jsme společně rozsvítili Vánoční stromeček před naší MŠ. Proběhlo vystoupení pěveckého sboru a také zaměstnanců MŠ. Společně jsme si zazpívali Vánoční písně a koledy, při kterých jsme se příjemně naladili na předvánoční čas...

Hvězdička stříbrná dopadla na zem

a všechno kolem nás mění se rázem.

Hvězdička stříbrná jehličím zavoní,

v zavřeném pokoji zvoneček zazvoní.

Hvězdička stříbrná na okno zaťuká

jaká má tajemství pro holku, pro kluka?

Hvězdička stříbrná nám zase po roce

přináší stromeček, přináší Vánoce...Pohádkové Vánoce v Muzeu...

Ve středu 27. 11. 2019 jsme s dětmi navštívili Muzeum v Kroměříži, kde nás provázela paní průvodkyně a ukazovala dětem vánoční výstavu pohádek. Děti měly za úkol jednotlivé pohádky uhádnout. Také se děti seznámily s řadou tradic, které k Vánocům patří..(lití horkého vosku do vody, pouštění lodiček, rozkrajování jablíčka.) Děti si na závěr upekly vánoční voňavé perníčky, které si tak odnesly domů jako dárek. Dětem se návštěva velice líbila a naladila je na předvánoční atmosféru...


Pedagogická praxe VOŠ...

Každý týden děti pracují s budoucími paními učitelkami odborné pedagogické praxe. Ranní hry a činnosti na týdenní téma: Z pohádky do pohádky...

Nespací aktivita

S dětmi předškolního věku procvičujeme pracovní listy zaměřené na grafomotoriku. Děti už se připravují na matematiku...psaní číslice čísla jedna.

Oslava svátku...

Společně s dětmi jsme oslavili svátek Naši šikovné spolužačky a kamarádky. Mockrát děkujeme mamince za sladké překvapení pro děti...


Podzimní tvoření dětí...Veverka čiperka,

sedí v rudém kožíšku.

Ráda jí jadérka ,

z ořechů a oříšků.

Skoč veverko skoč,

s námi se tu toč.


Skřítek podzimníček...

Ve úterý 5.11. 2019 proběhla akce v naší MŠ. Pro děti byl přichystán bohatý program (výtvarné dílničky pro děti s rodiči na každém oddělení, plnění úkolů po třídách MŠ). Děti za splnění všech úkolů dostaly na památku medaili. Pro děti byla také přichystaná diskotéka a jako na závěr proběhl lampionový průvod okolo MŠ...

Milí skřítci podzimníčci,

ze stromu už padá listí.

Už chystejte na zimu

lístečkovou peřinu.

Peřinku si natřepejte,

pak si s námi zazpívejte.

Ať si holka nebo kluk,

tiše skřítci už ani muk.


Návštěva střední pedagogické školy

S dětmi jsme navštívili střední pedagogickou školu v Kroměříži, kde bylo pro děti přichystané cvičení v tělocvičně. Dětem se věnovaly studentky, které měly nachystané řadu pohybových her, říkadel s pohybem a na závěr připravily překážkovou dráhu, která se dětem moc líbila.


Páteční cvičení

 V pátek jsme si s dětmi udělali hezké relaxační cvičení s padákem...


Nespací aktivita- Předškoláček

S dětmi procvičujeme a rozvíjíme grafomotoriku u pracovních listů a také se učíme hezky podepisovat...

Lez veverko lez, zná Tě celý les.

Zná Tě modřín, zná Tě jedle,

i Ta borovice vedle.

Zná Tě modřín, zná Tě dub,

i Ti chlapci co jdou z hub...

Podzámecká zahrada

V pátek jsme s dětmi navštívili Podzámeckou zahradu, kde jsme si s dětmi udělali hezkou páteční procházku. Pozorovali jsme zvířata, která zde žijí, ale také krásně zbarvenou podzimní přírodu kolem...


Návštěva pejsků

S dětmi jsme navštívili psí utulek Čápka v Kroměříži, kde děti mohly vidět opuštěné pejsky. Paní majitelka dětem ukázala, jak se o pejsky správně starat, co smíme a nesmíme. Dětem se návštěva velice líbila a jako za odměnu  jsme pro pejsky přivezli granule a pamlsky.Divadlo Šikulka

Naši MŠ navštívilo loutkové divadlo Šikulka, které dětem zahrálo 3 pohádky. Dětem se představení moc líbilo. Budeme se těšit na další představení.

Společenský život hmyzu

S dětmi jsme navštívili Muzeum, kde děti mohly vidět nejrůznější druhy hmyzu. Pro děti byla nachystaná ukázka živých včeliček. Jako nakonec si děti zahrály pohádku o včeličce i s kostýmy a vyrobily si svíčku z medového plátu, kterou si odnesly domů jako dárek na památku. Dětem se prohlídka velice líbila a zaujala je.

Oslava narozenin

Dne 3.10. 2019 jsme společně s dětmi oslavili narozeniny dvou dětí. Děti si narozeniny moc užily a také si pochutnaly na sladkostech. 

Tvoříme...


Páteční cvičení-překážková dráha...Nespací aktivita-PŘEDŠKOLÁČEK

S dětmi předškolního věku pracujeme na přípravě vstupu do ZŠ. Procvičování grafomotorických pracovních listů...