Týden od 13. 9. 2021 - 17. 9. 2021

Téma: Co si oblékáme, obouváme, hygiena

Tento týden si děti u Motýlků užívaly moc pěkného výletu, exkurze na farmu - statek Hvězda u Kroměříže.

Počasí přálo, teploučko, děti naladěné na exkurzi za zvířátky.

Přivítala nás moc milá a laskavá paní Tatjana, která nás provázela celou farmou, nosila košíčky s jablíčky a chlebem pro zvířátka a vysvětlovala spoustu zajímavostí o farmě. 

Děti u vchodu přivítalo také stádo ovcí, které nás nepřestávalo " zdravit" - bečet. Nebralo to konce, ani smích našich dětí.

Viděli jsme zemědělské stroje, bagr, traktory, vlečky, také koníčka ponyho, kterého děti mohly krmit. Koníka hlídala v kleci psí dáma Máša, která vzorně seděla na křesle a pozorovala v klidu malé nadšené návštěvníky.

 Svým křikem nás přilákali papoušci Korela, andulky, chůvičky a viděli jsme taky malé vzácné křepelky, které chovají na vajíčka.

Králíčci už na nás čekali v králikárnách. Mnoho malých králíčků vykukovalo z hnízdeček, nechali se krmit od dětí.

A té drůbeže co tam bylo! Od slepic, kačen, krocanů, divokých agresivních slepic či kohoutů až po krásné oranžové rybičky v rybníčku na farmě.

No zážitků, pozorování, zvuků, přírody okolo i sadů nespočet.

A k tomu příjemné povídání paní Tatjany umocňovalo tisíce krásných zážitků.

Všichni jsme si odvezli spoustu milého, něžného, teploučkého, laskavého, co nás bude dlouho hřát u srdíčka.

Víc takových akcí!!!


Ukázka dětí u nespacích aktivit a zpětná vazba cvičení dětské jógy - cvičení se zvířátky. ( Děti samy od sebe vyhledávají vnitřní klid a uvolnění ).

Týden od 6. září  - 10. září 2021

Téma týdne: Přišel jsem mezi nás

Tento týden se děti seznamovaly s technikami práce s papírem ( skládání, trhání, stříhání, rulování, mačkání, lepení ), dále se učily píseň: "Když jsi šťastný" s hrou na tělo.

Ve středu jsme si udělali krásnou přírodovědnou vycházku k rybníku na Bagrák, kde děti svačily. 

Po svačince jsme šli úzkým chodníčkem okolo rybníka a pozorovali tiše přírodu. Hlavně jsme se soustředili na květenu, určovali jsme společně názvy květin, které jsme trhali a chystali do herbáře. Cestou děti vytvářely obrázky z přírodnin, hledaly v trávě berušky ( umělé berušky z pytlíčku ), kterým pak počítaly tečky na krovkách. Vycházku jsme si všichni moc užívali, sluníčko hřálo a nás všechny hřálo u srdíčka.

Ve čtvrtek jsme si užívali další vycházku k řece Moravě. Vyzkoušeli jsme si chůzi po novém mostě, vnímali jsme záblesky odrážejícího sluníčka na hladině řeky, učili se naslouchat, co nám řeka sděluje, o čem vypráví ptáčci i ryby. Dále následoval běh ve dvojicích na krátkou trať okolo řeky, učili jsme se techniku běhu a povely startu.

Děti byly nadšené, každé chtělo proběhnout cílem první. Vložte svůj text...