Co jsme prožili

Cvičení dráček

V pátek 17. 1. 2020 proběhla 1. hodina cvičení pro děti na TJ- Slavii. Pro děti měl pan trenér přichystaný bohatý program formou opičí dráhy nejrůznějších stanovišť a úkolů, které děti plnily (běh slalomem,vyhýbání, malá a velká trampolína, jízda na čtyřkolkách..). Děti byly moc šikovné a už se těší na další hodinu cvičení.Doprava kolem nás...

V úterý 14.1. 2020 proběhla pro děti dopravní výchova ve které jsi děti mohly vyzkoušet pravidla silničního provozu a dopravy kolem nás. S dětmi jsme si také zopakovali a připomněli názvy dopravních značek. Dětem se daná hodina velice líbila, už se těší na další...


Zimní tvoření...

S dětmi jsme si vyrobili zimní zasněžené chaloupky a veselé sněhuláky...

Přišel k nám Ježíšek...

Do třídy Motýlků dorazil Ježíšek a přinesl pro děti nové didaktické hry a hračky...Děti byly z nových hraček nadšené a hned je vyzkoušely...


Vánoční besídka...

V úterý 17. 12. 2019 proběhla jako každý rok vánoční besídka. Děti měly přichystané pro rodiče divadlo Boudo, Budko a také pásmo vánočních básní a koled..Jako na závěr a překvapení nám zahrála návštěva na violu, která nás tak příjemně naladila na vánoční čas. Pro děti a rodiče bylo přichystané malé občerstvení voňavého cukroví,ovoce a drobných sladkostí...


Divadlo

Ve čtvrtek 12.12. 2019 u nás v MŠ proběhlo divadelní představení, které si připravily studentky VOŠ jako poslední rozloučení pro děti. Dětem se představení velice líbilo a zaujalo je...

Tvoření dětí...


Mikulášská nadílka...

V pátek 6.12. 2019 k nám přišla návštěva Mikuláš, andílek a čertíci jako každý rok. Děti dostaly od Mikuláše nadílku plnou dobrot. Některé děti, které občas umí vystrčit růžky slíbily čertům, že se polepší...Návštěva kulturního domu

Ve čtvrtek 5.12. 2019 jsme s dětmi navštívili DK, kde na děti čekala Vánoční pohádka (divadlo) o pejskovi a kočičce. Také proběhlo zdobení Vánočního stromečku s dětmi za naší MŠ. Dětem se pohádka velice líbila a už se těší na další návštěvu...Rozsvícení Vánočního stromečku

V pondělí 2.12. 2019 jsme společně rozsvítili Vánoční stromeček před naší MŠ. Proběhlo vystoupení pěveckého sboru a také zaměstnanců MŠ. Společně jsme si zazpívali Vánoční písně a koledy, při kterých jsme se příjemně naladili na předvánoční čas...

Hvězdička stříbrná dopadla na zem

a všechno kolem nás mění se rázem.

Hvězdička stříbrná jehličím zavoní,

v zavřeném pokoji zvoneček zazvoní.

Hvězdička stříbrná na okno zaťuká

jaká má tajemství pro holku, pro kluka?

Hvězdička stříbrná nám zase po roce

přináší stromeček, přináší Vánoce...Pohádkové Vánoce v Muzeu...

Ve středu 27. 11. 2019 jsme s dětmi navštívili Muzeum v Kroměříži, kde nás provázela paní průvodkyně a ukazovala dětem vánoční výstavu pohádek. Děti měly za úkol jednotlivé pohádky uhádnout. Také se děti seznámily s řadou tradic, které k Vánocům patří..(lití horkého vosku do vody, pouštění lodiček, rozkrajování jablíčka.) Děti si na závěr upekly vánoční voňavé perníčky, které si tak odnesly domů jako dárek. Dětem se návštěva velice líbila a naladila je na předvánoční atmosféru...


Pedagogická praxe VOŠ...

Každý týden děti pracují s budoucími paními učitelkami odborné pedagogické praxe. Ranní hry a činnosti na týdenní téma: Z pohádky do pohádky...

Nespací aktivita

S dětmi předškolního věku procvičujeme pracovní listy zaměřené na grafomotoriku. Děti už se připravují na matematiku...psaní číslice čísla jedna.

Oslava svátku...

Společně s dětmi jsme oslavili svátek Naši šikovné spolužačky a kamarádky. Mockrát děkujeme mamince za sladké překvapení pro děti...


Podzimní tvoření dětí...Veverka čiperka,

sedí v rudém kožíšku.

Ráda jí jadérka ,

z ořechů a oříšků.

Skoč veverko skoč,

s námi se tu toč.


Skřítek podzimníček...

Ve úterý 5.11. 2019 proběhla akce v naší MŠ. Pro děti byl přichystán bohatý program (výtvarné dílničky pro děti s rodiči na každém oddělení, plnění úkolů po třídách MŠ). Děti za splnění všech úkolů dostaly na památku medaili. Pro děti byla také přichystaná diskotéka a jako na závěr proběhl lampionový průvod okolo MŠ...

Milí skřítci podzimníčci,

ze stromu už padá listí.

Už chystejte na zimu

lístečkovou peřinu.

Peřinku si natřepejte,

pak si s námi zazpívejte.

Ať si holka nebo kluk,

tiše skřítci už ani muk.


Návštěva střední pedagogické školy

S dětmi jsme navštívili střední pedagogickou školu v Kroměříži, kde bylo pro děti přichystané cvičení v tělocvičně. Dětem se věnovaly studentky, které měly nachystané řadu pohybových her, říkadel s pohybem a na závěr připravily překážkovou dráhu, která se dětem moc líbila.


Páteční cvičení

 V pátek jsme si s dětmi udělali hezké relaxační cvičení s padákem...


Nespací aktivita- Předškoláček

S dětmi procvičujeme a rozvíjíme grafomotoriku u pracovních listů a také se učíme hezky podepisovat...

Lez veverko lez, zná Tě celý les.

Zná Tě modřín, zná Tě jedle,

i Ta borovice vedle.

Zná Tě modřín, zná Tě dub,

i Ti chlapci co jdou z hub...

Podzámecká zahrada

V pátek jsme s dětmi navštívili Podzámeckou zahradu, kde jsme si s dětmi udělali hezkou páteční procházku. Pozorovali jsme zvířata, která zde žijí, ale také krásně zbarvenou podzimní přírodu kolem...


Návštěva pejsků

S dětmi jsme navštívili psí utulek Čápka v Kroměříži, kde děti mohly vidět opuštěné pejsky. Paní majitelka dětem ukázala, jak se o pejsky správně starat, co smíme a nesmíme. Dětem se návštěva velice líbila a jako za odměnu  jsme pro pejsky přivezli granule a pamlsky.Divadlo Šikulka

Naši MŠ navštívilo loutkové divadlo Šikulka, které dětem zahrálo 3 pohádky. Dětem se představení moc líbilo. Budeme se těšit na další představení.

Společenský život hmyzu

S dětmi jsme navštívili Muzeum, kde děti mohly vidět nejrůznější druhy hmyzu. Pro děti byla nachystaná ukázka živých včeliček. Jako nakonec si děti zahrály pohádku o včeličce i s kostýmy a vyrobily si svíčku z medového plátu, kterou si odnesly domů jako dárek na památku. Dětem se prohlídka velice líbila a zaujala je.

Oslava narozenin

Dne 3.10. 2019 jsme společně s dětmi oslavili narozeniny dvou dětí. Děti si narozeniny moc užily a také si pochutnaly na sladkostech. 

Tvoříme...


Páteční cvičení-překážková dráha...Nespací aktivita-PŘEDŠKOLÁČEK

S dětmi předškolního věku pracujeme na přípravě vstupu do ZŠ. Procvičování grafomotorických pracovních listů...