Co jsme prožili?

Dopoledne v Květné zahradě  

Návštěva SPgŠ

Studentky SPgŠ si pro naše šikovné děti připravily spoustu zajímavých aktivit. Vyzkoušeli jsme si například  vytvořit krátký animovaný film, tvořit s 3D perem, experimenty s vodou, řezat zvířátkový přívěsek, pozorovat žížaly a hmyz mikroskopem a lupou a také jsme na vlastní oči viděli, jak funguje 3D tiskárna.
Rádi si zopakujeme tohle příjemné dopoledne znova. 

PŘIVOLÁVÁME JARO

Po týdnu plném jarních aktivit (práce s robotickou včelou, osmo tabletem, interaktivní tabulí, poznávání jarních kytiček, výtvarných činnostech - sněženky, jarní klíč, pracovních listech, písničkách, básničkách, pohybových hrách...) jsme se vydali na delší procházku na Bagrák. Příroda na nás dýchla jaro a sluneční paprsky nás celou dobu hladily po tvářích.

BRZY BUDU ŠKOLÁKEM

Děti se celý týden věnovaly přípravě do školy, vědomostem a znalostem prvňáčka. Navštívily dvě základní školy (ZŠ Zámoraví, ZŠ Komenského) a zkusily si, jaké to asi je sedět v lavici. Moc se jim v obou školách líbilo a těší se, až v září nastoupí do té své. 

CVIČENÍ DRÁČEK

,,Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu co je hodně špičatá..."

HRAJEME DIVADLO

S dětmi se rádi věnujeme dramatické výchově. Navzájem si hrají divadýlko, kdy jedna část dětí představuje diváky a ta druhá se domluví na rolích, dají si kostýmy a hrají. Následně se vystřídají. Je krásné sledovat jejich domluvu a spolupráci. :-) 

KARNEVAL

Nastal ten dlouho očekávaný den = KARNEVAL.
V pondělí 20. 2. se v celé školce neobjevilo žádné dítko, ale místo nich princezny, rytíři, zvířátka, hrdinové - prostě krásná podívaná.
Zasoutěžili jsme si ve třídě - nejoblíbenější hra židličkovaná, skákání v pytli určitou dráhu, tancování s balónkem mezi dvojicemi, aby jim nespadl a spousta dalších aktivitek nás provázela dopolednem. Nesměla chybět ani promenáda v maskách po červeném koberci. Poté jsme se celá školka sešli, udělali si průvod masek, zazpívali si a na konci nás čekala malá odměna. Všichni jsme si tento den náramně užili. 

CVIČENÍ DRÁČEK

Tentokrát si děti mohly vyzkoušet ,,dospělácké" sporty - fotbal, florbal a basketbal. Rozdělily se do tří skupin a každá si zkoušela jeden sport. Na konci cvičení si zahrály o to, kdo se stane Králem (v hodu basketbalovým míčem na koš). 

POZNÁVÁME SVÉ TĚLO

V rámci tématu Moje tělo jsme využili velkou kostru, kde děti správně skládaly jednotlivé kosti a učili se (alespoň ty jednodušší) zapamatovat. Dále jsme také poznávali části svého těla i některé orgány. Při skupinových činnostech jsme si zapůjčili sluchové skřipce, do kterých paní učitelka nahrála dětem nahrávky co mají u každého  stanoviště splnit za úkol a děti si je ve skupinách přehrávaly a plnily slyšené.
Také poslouchaly svoje srdíčko, měly možnost shlédnout rentger i rentgenové snímky, zahrály si hru Na bacily, na Léčivou kopřivu, Na lékaře, Na vitamíny, počítaly, vytleskávaly slova, poznávaly první a poslední písmenko ve slově, vystřihovaly z letáku zdravé a nezdravé jídlo, které následně lepily ke zdravému a zkaženému zoubku nebo skládaly a lepily kostru těla na papír. Při ranním cvičení i při pobytu venku si děti protáhly své těla, proběhaly se, zahřály se a také relaxovaly. Nechyběla ani zkouška preventivní lékařské prohlídky u paní doktorky (paní učitelky). Děti byly zvídavé a celé téma braly jedním dechem.

CVIČENÍ DRÁČEK

Stojky, kotrmelce, seskoky z bedny,.. to vše a mnoho dalšího bylo tentokrát náplní ve cvičení  TJ Dráček. 
Hlavním a nejdůležitějším bodem cvičení bylo skvělé cvičení na airtracku, které děti neskutečně bavilo.

VOLNĚ ŽIJÍCÍ ZVÍŘATA

Věnovali jsme se volně žijícím zvířatům u nás. Děti měly k dispozici demonstrační obrázky, videa, zvuky zvířat. 
Mikroskopem pozorovaly peříčka ptáků, zrníčka, šišky. Skládaly slova zvířat, procvičovaly první a poslední písmena ve slovech, vytleskávání, počítání, přiřazování zvířat podle toho, kde se vyskytují (u vody, u krmelce, v lese,...), výtvarně znázorňovaly labutě a sovy, naučily se krásné básničky a také s náma zavítaly do podzámecké zahrady vidět krásu přírody na vlastní oči. Byla to moc příjemná vycházka. 

CVIČENÍ DRÁČEK

Opět jsme po novém roce zavítali na naše oblíbené cvičení. Pan trenér si zahrál s dětmi hry s psychomotorickým padákem a také pro ně měl připravenou těžkou překážkovou dráhu, kterou ale zvládly všechny děti.  

KOUZELNÍK 

Naši MŠ navštívil kouzelník. Měl pro děti připravena různá kouzla, zapojil je do děje a také je nějaké to kouzlo naučil. Děti se celou dobu smíchy nezastavily a co je pro nás víc, než upřímná dětská radost. :-) 

PTÁČCI V ZIMĚ

Děti během ledna měly spoustu zimního tvoření - např. dělaly sněhuláky, zimní chaloupky, ptáčky v zimě u krmítka, malbou tuší vyjadřovaly bacily a bakterie a spoustu dalšího. 

K tématu ptáčci v zimě děti zkoumaly a pozorovaly pod mikroskopem peří nebo třeba zrníčka. Vytvářely pro ptáčky přírodní krmítka z pomeranče nebo burákového másla se zrníčky. Učily se nové písničky, básničky, pohybové hry, přiřazovaly písmena, na procházce i školní zahradě pozorovaly ptáčky a hnízda.

GEOMETRICKÉ TVARY

VE ZDRAVÉM TĚLE ZDRAVÝ DUCH 

DÁRKY OD JEŽÍŠKA 

Ježíšek nám ve třídě Motýlků nadělil krásné dárečky. Například věci do kuchyňky, korunu a šperky pro princezny, didaktické hračky a spoustu dalšího. Největší úspěch má Albi tužka, ke které máme výukové knížky Lidské tělo, Vesmír nebo třeba Zvířata. Moc moc děkujeme :-) 

SEBEHODNOCENÍ DĚTÍ

VÁNOČNÍ POHÁDKY 

Studentky praxe našim dětem ve čtvrtek 22.12 zahrály dvě krátké pohádky - Vánoční příběh a Červenou Karkulku ( z pohádky Tři bratři ). Krásně v nás vyvolaly vánoční náladu a moc děkujeme za krásné zpestření dne. :-) 

SNÍÍÍÍÍH

Když napadl sníh, ani chvíli jsme s dětmi neváhali a využili naši zahradu k hrátkám ve sněhu. Stavěli jsme sněhuláky, koulovali se a také některé děti chtěly odmetat chodníky. Máme to ale šikovné pomocníky. :-)

VÁNOČNÍ MUZEUM

S dětmi jsme navštívili Muzeum Kroměřížska, kde nás moc milá paní seznámila s vánočními tradicemi, baňkami, děti si mohly zahrát na zajímavý "nástroj" (různé množství vody ve sklenicích) , plnily hudební hádanky a také si na závěr vyrobily svou baňku. 
Moc děkujeme za krásné dopoledne a určitě jsme zde nebyli naposledy. :-) 

NAVŠTÍVIL NÁS MIKULÁŠ

V pondělí 5.12 k nám přišel Mikuláš s andílkem a čerty.
Děti byly statečné a řekly Mikuláši krátkou básničku o čertici. Ten si je k sobě vždy po jednom volal a vyzdvihl jejich silné stránky. Také se s nimi dohodl, že budou děti celý rok hodné a uvidí se zase po roce.
S dětmi jsme si celý týden o Mikuláši povídali, samy pak tvořily andílky, čertíky, plnily pracovní listy a také si z cihliček, dek a různých doplňků tvořily peklo x nebe. 

USPÁVÁNÍ ZAHRADY 

CVIČENÍ DRÁČEK

ICUP

CHRÁNÍME SI SVÉ ZDRAVÍ

ZLATÝ LÍSTEK Z JAVORA

CVIČENÍ DRÁČEK

TŘÍDNÍ DÍLNIČKY

VOLNĚ ŽIJÍCÍ ZVÍŘATA

CVIČENÍ DRÁČEK

VYLETĚL SI PYŠNÝ DRAK

ODPOLEDNÍ NESPACÍ AKTIVITY

VOLNĚ ŽIJÍCÍ ZVÍŘATA

CVIČENÍ DRÁČEK

VÝLET NA ZÁMEČEK!

KAM SE SCHOVAL JEŽEK

OVOCE A ZELENINA

FILHARMONIE

Děti se seznámily s hudebními nástroji  houslemi, violou (s popisem hudebních nástrojů,co je to filharmonie,komorní koncert..)


FOTBALOVÝ TURNAJ MŠ

CO SI OBLÉKÁME, OBOUVÁME, HYGIENA

PŘIŠEL JSI MEZI NÁS...